1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mleczarnia w Jarocinie inwestuje w fotowoltaikę

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© jarocin (osm)

Mleczarnia Jarocin (OSM) skupuje mleko na terenie powiatu jarocińskiego i pleszewskiego. W 2021 r. Spółdzielnia skupiła z własnego terenu 19,93 mln litrów mleka, co stanowiło spadek w porównaniu z 2020 r. o 7%. Mimo to sprzedaż towarów i wyrobów wyniosła w 2021 r. 42,39 mln zł i była wyższa o 2,55 mln zł. 

Produkty z logo Jarocin można kupić w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, a także śląskim. Spółdzielnia jest regionalnym producentem świeżych, niekonserwowanych produktów galanterii mleczarskiej, do ważnych odbiorców produktów mleczarni należy sieć Dino.

– Najważniejszym jednak osiągnięciem dla nas jako OSM Jarocin jest znalezienie się w gronie producentów zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Oznacza to, że oferujemy wysokiej jakości produkty regionalne, wytworzone na bazie lokalnych surowców w oparciu o tradycyjne receptury – skomentował Zarząd.

Spółdzielnia w 2021 r. wydała na inwestycje kwotę 371 tys.zł, a około połowy tej kwoty stanowiły instalacje fotowoltaiczne.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania