1. Aktualności
  2. Polska
Wielka Brytania

Müller zwiększył udział śmietan pakowanych w rPET

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© müller

Müller Milk & Ingredients zmniejszył zużycie plastiku o 500 ton, co odpowiada rocznej produkcji śmietany. Stało się tak dzięki przejściu na opakowania rPET, które są wykonane w 82% z materału pochodzącego z recyklingu. Nowe pojemniki rPET, dostarczane przez firmę Faerch, zostały wprowadzone do asortymentu produktów 150 ml i 300 ml, zarówno pod marką producenta, jak i pod markami własnymi sieci handlowych. Trwa proces rozszerzania zastosowania rPET dla pozostałego wolumenu śmietany.

Liam McNamara, Dyrektor Generalny Müller Milk & Ingredients powiedział: – Stale szukamy sposobów jak możemy realizować nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oczywiste jest, że kupujący chcą świetnych produktów mlecznych w opakowaniach, które zachowują ich jakość, bezpieczeństwo i trwałość przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, aby zużywać znacznie mniej pierwotnego plastiku.

Mark Tollman, Dyrektor ds. Sprzedaży Strategicznej Grupy w firmie Faerch, powiedział – Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Müller, aby wprowadzić tę ekscytującą nową gamę pojemników z recyklingu na brytyjski rynek śmietany. Ściśle współpracowaliśmy z zespołem Müller, aby zapewnić produktowi najwyższy możliwy poziom zawartości materiałów pochodzących z recyklingu, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej wydajności opakowania w całym łańcuchu dostaw.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania