1. Aktualności
  2. Świat
Wielka Brytania

Müller stawia na współpracę z Cadbury

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© müller yogurt & desserts

Firma Müller Yogurt & Desserts po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i Irlandii wprowadza Cadbury, ulubioną markę czekolady w kraju do formatu koktajli mlecznych. Biorąc pod uwagę wzrost kategorii mleka smakowego o +4% r/r, firma stawia sobie za cel rozwój tej kategorii poprzez dalsze poszerzanie i optymalizację portfolio produktów. To ciekawy przykład współpracy między znanymi markami w Wielkiej Brytanii.

Z okazji pierwszego wprowadzenia marki Cadbury w kategorii butelkowanych napojów mlecznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, od 24 stycznia klienci sklepu Sainsbury’s będą mogli kupić Cadbury Creamy Chocolate Milkshake i Cadbury Creamy Chocolate Caramel Flavour Milkshake.

Ponieważ firma mleczarska w dalszym ciągu napędza rozwój w sektorach wygody i sprzedaży hurtowej, długotrwała receptura w temperaturze pokojowej zapewnia 3-miesięczny okres przydatności do spożycia. Premierę będzie wspierał marketing zewnętrzny i PR, a szersza kampania multimedialna rozpocznie się w dalszej części roku. Justin Cook, Dyrektor Generalny Müller Yogurt & Desserts i Nikhilesh Brahma, Wiceprezes ds. Globalnych Licencji w Mondelēz, skomentowali: – Jesteśmy podekscytowani możliwością bycia częścią tej ekscytującej współpracy, która łączy klasyczny, kremowy smak Cadbury z naszym zaangażowaniem w tworzenie smakołyków, którym nie można się oprzeć. Wzięliśmy kultowy smak Cadbury i przekształciliśmy go w soczysty, gładki koktajl mleczny, który wyznacza nowy standard przyjemności wśród koktajli mlecznych. Nowy rozdział w tej wzmocnionej współpracy – która rozpoczęła się od deserów – a obecnie rozszerza się na koktajle mleczne z Cadbury, ulubioną czekoladą w kraju.

Müller UK & Ireland produkuje schłodzone desery i koktajle mleczne na licencji Mondelēz International.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania