1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Szczyt zainteresowania serami feta w Polsce przypada w okresie wiosny i lata

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

– Sery solankowe należą do najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku produktów mleczarskich – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska w magazynie Forum Mleczarskie Handel. – Wartość rynku serów solankowych to według analityków ponad 120 mln złotych rocznie. Kategoria jest jedną z bardziej podatnych na sezonowość. Kumulacja zainteresowania konsumentów serami typu feta przypada w okresie wiosny i lata.

– Sery solankowe mogą różnić się między sobą, bo produkowane są na bazie różnych surowców, przede wszystkim z różnego mleka, którego smak jest w każdej części świata nieco inny. Dla handlowców istotne jest pozyskanie produktów dających gwarancję zysku, o dużym współczynniku rotacji. Równie ważne jest zachowanie ciągłości w realizowaniu zamówień. Kluczem do sukcesu jest popularyzacja tej grupy produktów wśród potencjalnych konsumentów.

– Do sałatek idealnie pasować będą doskonałe w smaku sery solankowe Hochland. Są one dostępne w klasycznej wersji w bloczku lub kostkach, a także w wyrazistych wariantach smakowych – kostki w słoiku w zalewie z oliwkami i papryką lub z ziołami – zachęcił Jacek Wyrzykiewicz z Hochland Polska.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania