1. Aktualności
  2. Polska
Włochy

Emmi sprzedaje udziały w firmie Ambrosi

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Jeżeli ktoś w Europie lub na świecie kupuje kolejne przedsiębiorstwa mleczarskie, to w ciemno można zgadywać, że chodzi o Grupę Lactalis. Nie inaczej jest i tym razem. Stroną sprzedającą jest szwajcarski potentat mleczarski Emmi. Firma sprzedaje 25% udziałów we włoskiej firmie Ambrosi specjalizującej się w serach premium i posiadających oznaczenia o chronionej nawie pochodzenia. Produkty tej marki są znane także Polsce. Transakcja jest częścią trwającej transformacji Emmi i strategicznej koncentracji na jasno zdefiniowanych, rentownych segmentach wzrostu, a także związanego z tym wzmocnienia większościowych udziałów.

 

– Klasyczne włoskie sery, takie jak Parmigiano Reggiano i Grana Padano, były idealnym dodatkiem do naszej wysokiej jakości tradycyjnej oferty szwajcarskich specjałów serowych. Sprzedaż odzwierciedla również nasze konsekwentne strategiczne ukierunkowanie na zróżnicowane koncepcje marek i dochodowe platformy koncentracji tj. gotowa do spożycia kawa, specjalne sery, desery i roślinne alternatywy dla mleka– wyjaśnił Urs Riedener, Dyrektor Generalny Grupy Emmi.
Emmi jest wiodącym producentem wysokiej jakości produktów mleczarskich w Szwajcarii. Korzenie firmy sięgają 1907 r., kiedy została założona przez spółdzielnie mleczarskie z regionu Lucerny. Firma dystrybuuje swoje produkty w blisko 60 krajach i wytwarza je w ponad 30 własnych zakładach produkcyjnych w 9 krajach. Zatrudnia ponad 9000 pracowników, z których około 70% pracuje poza Szwajcarią. Grupa Emmi wygenerowała w 2021 r. sprzedaż w wysokości 3,9 mld CHF.

Ambrosi SpA jest ważnym włoskim producentem specjalności serowych tj. Parmigiano Reggiano i Grana Padano, a także innych włoskich klasyków tj. mozzarella i gorgonzola. Ambrosi zatrudnia blisko 430 osób w swojej centrali w Brescii (Lombardia) oraz w czterech innych lokalizacjach w północnych Włoszech.

 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania