1. Aktualności
  2. Świat
Włochy

Marki mleczarskie i sport: Włochy

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© granarolo

Włoski potentat mleczarski Granarolo zdecydował się zawrzeć umowę z Gregorio Paltrinierim, aktualnym mistrzem świata w pływaniu na dystansie 1500 metrów, mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro 2016 i z Tokio 2020. Paltrinieri to także wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, rekordzista świata na krótkim basenie.

Od 1 stycznia 2023 i przez cały 2024 r., włoski sportowiec będzie reprezentował wartości Granarolo. Paltrinieri będzie twarzą produktów funkcjonalnych Grupy tworzonych dla zachowania dobrego samopoczucia i przygotowanych z myślą o potrzebach całej rodziny. 

W szczególności chodzi o produkty bezlaktozowe (linia Granarolo Benessere Accadì High Digestibility), sery o 30% niższej zawartości soli i 50% niższej zawartości tłuszczu (linia Granarolo Benessere Oggi), produkty wysokobiałkowe (linia Granarolo Benessere Proteine) oraz napoje fermentowane (gama Granarolo Benessere kefir).

Partnerstwo Granarolo-Paltrinieri na celu pozyskanie klientów, którzy zwracają większą uwagę na dobre samopoczucie i formę fizyczną i reprezentują wartości, takie jak zdrowe odżywianie i sportowa rywalizacja. Pływanie jest bowiem w opinii zarządu Granarolo sportem kompletnym, wszechstronnym i uniwersalnym, podobnie jak mleko jest niezbędnym pokarmem, cennym sprzymierzeńcem wzrostu na każdym etapie życia.

– Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować włoską markę, z którą się identyfikuję i która zawsze mi towarzyszyła, ponieważ reprezentuje prawidłowe odżywianie – powiedział Gregorio Paltrinieri. – Jeśli chodzi o Granarolo, wyzwań, które czekają na nas w ciągu najbliższych dwóch lat, jest wiele i wszystkie na najwyższym poziomie, ale razem będziemy w stanie stawić im czoła z poświęceniem i entuzjazmem”.

– Wybraliśmy Gregorio Paltrinieri, ponieważ reprezentuje wartości nam bliskie i które podzielamy – deklaruje Filippo Marchi, Dyrektor Generalny Granarolo. – To autentyczność, jakość i zaangażowanie. Pływanie jest sportem par excellence, najbardziej kompletnym, jak mleko.

Oprócz przekrojowego zaangażowania społecznego, nowa kampania komunikacyjna obejmuje telewizyjny plan medialny, w którym głównym bohaterem będzie włoski sportowiec wraz z produktami Granarolo.

Urodzony w Carpi, Gregorio Paltrinieri jest aktualnym mistrzem świata na 1500 metrów, na 10 km na wodach otwartych i na 800 m. Obecnie jest także aktualnym mistrzem Europy na dystansie 800 metrów, na 5 km na wodach otwartych i w drużynie na 5 km. Zdobył 3 medale olimpijskie w dwóch edycjach igrzysk: złoto w Rio de Janeiro 2016 na 1500 metrów stylem dowolnym, srebro na 800 metrów w basenie i brąz na 10 km na wodach otwartych w Tokio 2020.

Warte przeczytania