1. Aktualności
  2. Polska
Włochy

Granarolo przejmuje Industria Latticini G.Cuomo

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© granarolo
Struktura włoskiej firmy mleczarskiej Granlatte (Granarolo)
Struktura włoskiej firmy mleczarskiej Granlatte (Granarolo)
© granlatte

Włoski gigant mleczarski zdecydował o zaangażowaniu finansowym w firmę rodzinną skoncentrowaną na produkcji od 110 lat mozzarelli i serów ricotta. Włoska manufaktura serowa słynie z fiordilatte, tradycyjnej mozzarelli o typowym kształcie gruszki będącej znakiem rozpoznawczym marki Cuomo.

Manufaktura serowa to właściwe słowo, gdyż firma uzyskuje rocznie obrót w wysokości 12 mln euro. Przetwarza około 15 tys. ton mleka rocznie. Posiada nowoczesny, niedawno wybudowany zakład produkcyjny o powierzchni 33 tys. m2 z możliwością rozbudowy. Zatrudnia 34 pracowników.

Wejście Granarolo ma dwie przyczyny: z jednej strony umożliwia zwiększenie ilości mleka biorąc pod uwagę, że mleko z regionu Lazio stanowi prawie 4% całkowitej ilości mleka produkowanego przez Granlatte (spółka matka Granarolo), z drugiej strony pozwala na skoncentrowanie w tym zakładzie produkcji mozzarelli przeznaczonej na rynek środkowych i południowych Włoch, przy znaczących korzyściach skali w logistyce.

– Znaleźliśmy w rodzinie Cuomo rozmówców do rozwijania naszej wizji, poprosiliśmy ich o pozostanie w firmie i wspólną pracę nad rozwojem nowych produktów. Oni wiedzą jak ulepszyć sztukę mleczarską tej marki i Granarolo – komentuje Gianpiero Calzolari, Prezes Granarolo.

Warte przeczytania