1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Polmlek rozpoczął nowy etap ekspansji. Komentarz Polmleku

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© polmlek

– Ta transakcja umożliwi Polmlekowi realizację długofalowego planu ekspansji zagranicznej, w której pierwszym krokiem jest zaistnienie na rynku marokańskim, z ugruntowaną i znaną lokalną marką oraz doświadczonym zespołem menadżerów i specjalistów z Safilait. Dzięki przejęciu marokańskiego zakładu otwiera się dla Grupy Polmlek możliwość szerokiego zaistnienia na rynku afrykańskim, który rozwija się najdynamiczniej na świecie – mówią Właściciele Grupy Polmlek Andrzej  Grabowski i Jerzy Borucki.

Grupa Polmlek przejmując od francuskiego Bela pakiet kontrolny nad Safilait realizuje strategię ekspansji międzynarodowej i dalszego, dynamicznego rozwoju Grupy. Zakład produkcyjny Safilait, usytuowany w regionie Fkih Ben Saleh, działa na marokańskim rynku od 2006 r. i jest obecnie trzecim graczem na rynku mleczarskim w tym kraju. Spółka zatrudnia ponad 1500 pracowników generując rocznie 1,1 mld drihamów (MAD) przychodu.

Specjalizuje się w przetwórstwie mleka świeżego i UHT oraz świeżych produktów mlecznych. W 2022 roku dołącza do Grupy Polmlek wpisując się w plan zwiększenia możliwości produkcyjnych Grupy oraz wzrostu potencjału sprzedażowego na kolejnych rynkach zagranicznych.

Grupa Polmlek, największa prywatna firma mleczarska na polskim rynku, posiada aktualnie 13 wyspecjalizowanych zakładów na terenie Polski. Jest największym producentem proszków mlecznych w Europie środkowo-Wschodniej. Prognozowane przychody Grupy (mleko i soki) w 2022 to 9 mld zł przy zatrudnieniu ok 4000 osób.

Warte przeczytania