1. Aktualności
  2. Polska
Belgia

Kartony do mleka bez folii aluminium wchodzą do Belgii

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

Mleczarnia Olympia Dairy zrobiła duży krok naprzód w zakresie zrównoważonego rozwoju, stając się pierwszą mleczarnią w Belgii, która używa aseptycznych opakowaniach kartonowych Signature 100 bez warstwy aluminium. Signature 100 w 100% zawiera odnawialne materiały, co pozwala obniżać ślad węglowy opakowań kartonowych.

Mleko UHT w kartonach combiblocMidi 1000 ml z materiałem opakowaniowym Signature 100 zostanie wprowadzone na rynek wiosną tego roku. Materiał opakowaniowy firmy pochodzi z firmy SIG i jest wykonany w 82% z tektury odnawialnej z certyfikatem FSC (pochodzącej z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony).

Kris Huygh, Dyrektor Generalny Olympia Dairy skomentował to następująco: – Po zainstalowaniu w zeszłym roku szybkiej i elastycznej maszyny napełniającej SIG CFA 812 – pierwszej w Belgii – udało nam się otworzyć nowy kanał dystrybucji detalicznej naszych płynnych produktów mlecznych. Teraz odgrywamy kolejną pionierską rolę na europejskim rynku mleczarskim, jako pierwsi w Belgii wybraliśmy materiał opakowaniowy Signature 100 bez warstwy aluminium. Wyznacza to nowy punkt odniesienia w oferowaniu najbardziej zrównoważonych produktów mlecznych, które spełniają potrzeby zarówno sprzedawców detalicznych, jak i naszych świadomych ekologicznie konsumentów.

Volker Bubacz, Head of Market Area France, UK & Benelux w SIG powiedział natomiast: – Nasza ścisła współpraca z Olympia Dairy to kolejny krok uczyniony w Belgii. Wybierając nasze przyszłościowe i zrównoważone rozwiązania takie jak materiał opakowaniowy Signature 100, Olympia Dairy może zapewnić najlepszą opcję pod względem wygody i minimalnego wpływu na środowisko. To z kolei doprowadzi do poprawy wizerunku marki i długoterminowej lojalności konsumentów.

Warte przeczytania