1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Ceko to dopiero początek. Jagr wejdzie do Grupy Polmlek

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© grupa polmlek

Właściciele Grupy Kapitałowej Polmlek, Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki, konsekwentnie realizują założoną strategię rozwoju. Celem nadrzędnym jest stworzenie jednej z największych w Polsce grupy podmiotów produkującej żywność. 17 marca do UOKiK wpłynął wniosek o zgodę na przejęcie Ceko, a 15 kwietnia został złożony wniosek o zgodę na przejęcie kolejnej firmy z branży nabiałowej – spółki Jagr. Lokalizacje tych zakładów to Goliszew (Wielkopolska) oraz Warlubie (Kujawsko-Pomorskie).

– Jagr jest producentem m.in. masła: ekstra, premium, śmietankowego. Posiada również rozbudowane portfolio produktów dedykowanych dla kanału HoReCa. Dla Polmleku jest to niewątpliwie okazja do rozszerzenia oferty dla gastronomii oraz zwiększenia wydajności w produkcji masła oraz miksów – podkreśla Jerzy Borucki, Współwłaściciel Grupy Polmlek.

– Przejęcie Ceko traktowane jest przez właścicieli Grupy Polmlek jako szansa na wzrost potencjału produkcji serów. Ceko specjalizuje się w wytwarzaniu serów zarówno dojrzewających jak i niedojrzewających np. mozzarelli. Polmlek wypracował skuteczną strategię sprzedaży i eksportu takich produktów. Posiada w swojej ofercie również ricottę oraz sery długodojrzewające, szlachetne, wytwarzane na podstawie własnych, tradycyjnych receptur i doskonale znane polskim konsumentom. Ceko uzupełni również potrzebę pozyskiwania serwatki, a Polmlek jest w tej chwili podmiotem, który przerabia najwięcej serwatki w Polsce. Stale zwiększana jest, oparta na serwatce, produkcja wysokospecjalistycznych proszków jak WPC i laktoza. Zapotrzebowanie na serwatkę stale wzrasta, a rynek proszków mlecznych jest jednym z najbardziej opłacalnych w obecnych czasach – przypomina Jerzy Borucki.

– W obu przypadkach benefity będą zarówno po stronie Grupy Polmlek jak i przejmowanych zakładów. Szeroka oferta uzupełniona produktami Ceko i Jagr, sprawna sieć dystrybucji, silne marki, pewna pozycja na rynku, wypracowane strategie sprzedażowe, to wszystko pozwoli na jeszcze lepsze dotarcie do konsumenta zarówno poprzez krajowych dystrybutorów, jak i sieci handlowe i dyskonty. Rozbudowane portfolio trafi także do zagranicznych kontrahentów – podkreśla Współwłaściciel Grupy Polmlek.

Grupa Polmlek z przychodami na poziomie 4,3 mld zł w rankingu „Złota Setka Polskiego Rolnictwa” ogłoszonym w grudniu 2021 roku przez tygodnik Wprost, znalazła się na 11. miejscu, a w zestawieniu firm mleczarskich Platynowa Piątka Największych Mleczarni – na 3. miejscu. W rankingu „200 największych polskich firm” wg Wprost, Polmlek znalazł się na wysokim 40. miejscu awansując o cztery miejsca w górę.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania