1. Wydarzenia

20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Data:20-21 września 2023
Organizator:First Communications
Lokalizacja:Białystok

Podczas konferencji, która odbędzie się w terminie 20-21 września 2023 zostaną przeprowadzone kluczowe rozmowy dotyczące rozwoju sektora mleczarskiego oraz kierunków zmian w sektorze związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz zmian w obszarze oczekiwań klienta. Podczas debat poruszone zostaną najważniejsze tematy z zakresu utrzymania produkcji mleka w Polsce i Europie. Tematyka tegorocznego Forum będzie również oscylowała wokół kryzysu w branży mleczarskiej. Eksperci w ramach prezentacji, paneli dyskusyjnych oraz rozmów kuluarowych przybliżą kwestie dotyczące branży mleczarskiej, które wzbudzają ogromne emocje.

W dyskusji podczas 20. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej weźmie czynny udział Europejski Komisarz ds. rolnictwa – Janusz Wojciechowski. Obecność reprezentanta Komisji Europejskiej oferuje możliwość poznania sektora mleczarskiego z perspektywy Unijnej. Ponadto podobnie jak w poprzednich edycjach swój udział zapowiedziało wielu ekspertów branży mleczarskiej zarówno z Polski, Unii Europejskiej jak i krajów trzecich. 

- Sektor mleczarski przeżywa poważny kryzys i wyzwania przed jakimi dziś stoimy są ogromne – mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum. – Dyskusja, jaką prowadzić będziemy w gronie ekspertów z całego świata przybliżyć nas ma do rozwiązań tego kryzysu. Pozwoli też zrewidować nasze spojrzenie na sektor mleczarski jutra. W którą stronę podążać, jakie mechanizmy stosować na przyszłość, aby unikać tak poważnych kryzysów, w jakim obecnie się znaleźliśmy. 

Łącząc niezwykle silny walor merytoryczny Forum z możliwością pokazania tego, co najpiękniejsze w województwie podlaskim, jesteśmy przekonani, że Konferencja będzie jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży mleczarskiej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji sektora mleczarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Więcej informacji o Forum dostępnych na stronie www.forum-mleczarskie.org