1. Podręcznik serowy
  2. Polskie marki
  3. Aldamer

Polskie marki: Aldamer

Pochodzenie

Podlasie.

Rodzaj surowca

Mleko krowie pasteryzowane.

Smak

Delikatnie orzechowy smak z pikantnym charakterem i rysującą się na drugim planie nutą słodyczy. W zależności od rodzaju serwowanych dodatków wyczuwalny jest konkretny odcień bogatego bukietu smakowego.

Miąższ

Sprężysty i zwarty, usiany oczkami wielkości orzecha laskowego. Łatwy do pokrojenia, dzięki czemu idealnie przechowuje się także w wersji plastrowanej.

Dojrzewanie

3 tygodnie.

Przeznaczenie kulinarne

Aldamer idealnie komponuje się z menu śniadaniowym, przekąskami serwowanymi na zimno, jak również z daniami przygotowanymi na ciepło. Dzięki unikatowej nucie smakowej dopełni recepturę domowych zapiekanek, makaronów oraz szerokiego spektrum potraw inspirowanych kuchnią włoską czy meksykańską. Ponadto utarty na tarce o drobnych oczkach Aldamer to apetyczny komponent kremowych zup i warzywnych sałatek.

Ciekawostki

Aldamer powstał w wyniku połączenia inspiracji tradycyjnymi serami szwajcarskimi z rodzimym surowcem oraz unikatowymi metodami produkcji, pozwalającymi nieco zrównoważyć bardzo wyrazisty smak gatunków pochodzących z alpejskiej krainy. Oczka w miąższu, charakterystyczne dla serów typu szwajcarskiego, są efektem procesów dojrzewania, w czasie których wydzielany jest dwutlenek węgla. Duże, równomiernie rozmieszczone, okrągłe oczka pojawiają się w momencie, gdy wskutek fermentacji laktoza zmienia się w kwas mlekowy. Proces ten zachodzi od około 1 do 3 tygodnia leżakowania bloku sera.

Zdjęcia

Producent

Mońki MSM