1. Komunikaty
Polska

Piotr Jankowski, Dyrektor Wydziału Handlu Mlekpol na Retail Summit 2023

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

W hotelu Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie w dniach 29–30 marca 2023 roku odbył się największy i najważniejszy kongres w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poświęcony zagadnieniom z zakresu handlu detalicznego. W konferencji udział wzięło 1400 uczestników i ponad 180 prelegentów. Wydarzenie było okazją do dyskusji nad aktualną sytuacją tego sektora, nawiązania kontaktów, przedstawienia odmiennych punktów widzenia i wymiany doświadczeń.

Pierwszego dnia kongresu, w trakcie debaty „Radzenie sobie z wyższymi kosztami operacyjnymi i zarządzanie zakłóceniami w łańcuchu dostaw”, w roli prelegenta wystąpił Dyrektor Wydziału Handlu SM Mlekpol Piotr Jankowski. 

Tematyka Panelu obejmowała aktualne problemy branży z perspektywy makro i mikro, a uczestnicy dyskusji zastanawiali się miedzy innymi nad tym, czy rosnąca inflacja i wyższe koszty operacyjne będą miały długoterminowy wpływ na łańcuch dostaw. Omówiono także doświadczenia związane z ekstremalnymi sytuacjami, które w firmach panelistów wystąpiły w wyniku wzrostu kosztów i zaburzeń w przepływie towarów i usług. Nacisk, zgodnie z tematem debaty, położono przy tym na sposoby radzenia sobie z niekorzystnymi zjawiskami i okolicznościami. Prelegenci opowiedzieli między innymi, jakie narzędzia i innowacje stosują, by podołać rosnącym kosztom operacyjnym i by ich przedsiębiorstwa były bardziej odporne na nieplanowane sytuacje zaburzające łańcuchy dostaw.

Poza Dyrektorem Piotrem Jankowskim w panelu udział wzięli:

Piotr Kaznowski, Dyrektor Zarządzania Kategorią i Marketingu Mars Wrigley

Robert Wawro, Dyrektor Operacyjny Maspex,

Marcin Kuś, Dyrektor Komercyjny CEE / Prezes Zarządu Bahlsen Polska

oraz Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu GK Specjał

Moderatorem debaty był Grzegorz Gwiazdowski, Dyrektor Strategy&.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania