1. Komunikaty
Polska

Euroser Dairy Group: Goat Farm na zielonej ścieżce

Źródło: Euroser Dairy Group
Autor: Monika Czaplicka

Firma Euroser Dairy Group rozumie potrzebę dbania o naszą planetę i czuje się zobowiązana do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz recyklingu tak, jak to jest tylko możliwe. Jako wiodący dostawca produktów nabiałowych premium rozumie, jak ważne jest zminimalizowanie swojego wpływu na środowisko. Dlatego priorytetem stało się przechodzenie na zrównoważone opakowania, czego efektem jest zmiana opakowań zbiorczych dla marki Goat Farm.

Mniejsze opakowanie, większy wpływ na środowisko

Dzięki nowym rozwiązaniom, udało się zmniejszyć zużycie surowca odpowiednio o 9 i 3% w zależności od wielkości kartonu. To przede wszystkim krok w stronę ochrony zasobów środowiska naturalnego. Mniejsza ilość odpadów przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów utylizacji opakowań zbiorczych w sklepach naszych partnerów. 

Farby w tle

Kolejnym kamieniem milowym w działaniach marki Goat Farm było zredukowanie ilości użytych farb na kartonie o niebagatelne 69%, podkreślając jedynie niezbędne informacje oraz wartości marki. Farby, choć niezbędne w branży opakowaniowej, mogą mieć wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. 

Zrównoważona przyszłość oraz drugie życie opakowań

Marka Goat Farm dokłada wszelkich starań, aby opakowania pochodziły z certyfikowanych źródeł FSC. Nasze opakowania są funkcjonalne, a także w 100% pochodzą z materiału makulaturowego, w pełni nadając się do recyklingu. To oznacza, że każde opakowanie ma szansę na drugie życie, co jest kluczowym elementem budowania zrównoważonej przyszłości. 

Euroser Dairy Group i marka Goat Farm to doskonały przykład, jak można połączyć naturalny wygląd kartonu, wspieranego ekologicznymi rozwiązaniami, przynoszącymi korzyści dla naszych partnerów, konsumentów oraz środowiska.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania