1. Komunikaty
Polska

Włoszczowa (OSM) z tytułem Diamentu Forbesa 2023

Źródło: Włoszczowa (OSM)
Autor: Janusz Górski
© włoszczowa (osm)

Włoszczowska Spółdzielnia znalazła się wśród laureatów jednej z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych – Diamentów Forbesa 2023. Jest to ranking, który wyłania najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce.

Diamenty Forbesa to coroczny ranking, w którym redakcja Forbes Polska nagradza firmy o pozytywnych ocenach wiarygodności i najbardziej dynamicznym wzroście wartości w ciągu ostatnich 3 lat. Włoszczowa (OSM) zajęła 7. miejsce w województwie świętokrzyskim pośród największych Diamentów, czyli firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln zł.

Do wyceny Diamentów Forbesa 2023 wykorzystuje się takie wskaźniki jak poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, poziom zapasów czy stan należności. Oceny dokonuje gwarantująca silną metodologię firma Dun&Bradstreet.

Tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie ze względu na niesprzyjające warunki gospodarcze w ubiegłym roku. Mimo rekordowej inflacji, inwazji Rosji na Ukrainę, problemów z przerwami w łańcuchach dostaw, a także załamań na wielu rynkach, Włoszczowa (OSM) znalazła się w gronie polskich przedsiębiorstw, które dzięki dobrej strategii i umiejętności dostosowania się do zmiennych i trudnych warunków umocniły swoją pozycję rynkową.

Warte przeczytania