1. Kampanie
  2. Marketingowe
  3. Mlekpol (SM)

„Tradycyjnie od pokoleń” – produkty Rolmlecz z certyfikatem Jakość Tradycja

© mlekpol (sm)

Tradycyjny skład, sprawdzona receptura, wieloletnie zaufanie konsumentów – oto cechy wyrobów spożywczych oznaczonych certyfikatem Jakość Tradycja. Obecnie trwa kampania informacyjno-promocyjna mleczarni Mlekpol (SM), której celem jest poszerzenie wiedzy konsumentów na temat zasad tegoż programu oraz walorów objętych nim produktów marki Rolmlecz.

„Tradycyjnie od pokoleń” to hasło przewodnie kampanii, w której poznajemy bliżej produkty SM Mlekpol marki Rolmlecz ze znakiem Jakość Tradycja – serek z krówką waniliowy, twarogi oraz masło ekstra wiejskie. Co wyróżnia je na tle innych wyrobów z tych samych kategorii? 

Przede wszystkim fakt, że produkty Mlekpolu powstają wyłącznie z krajowego mleka, pozyskiwanego od rolników prowadzących gospodarstwa w najczystszych rejonach Polski. Wyroby ze znakiem Jakość Tradycja marki Rolmlecz produkowane są w tradycyjny sposób, według receptur mających już kilkadziesiąt lat. Dzięki temu charakteryzują się one niskim stopniem przetworzenia, czystą etykietą oraz właściwościami prozdrowotnymi, m.in. wysoką zawartością białka oraz wapnia – składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Co ważne, produkty spożywcze ze znakiem Jakość Tradycja są poddawane licznym kontrolom na każdym etapie produkcji i spełniają niezwykle restrykcyjne normy.

– Naszym celem jest uświadomienie konsumentom, że wybierając produkt ze znakiem Jakość Tradycja marki Rolmlecz, podejmują oni świetną decyzję, bo sięgają po wyrób najlepszy pod względem składu, pochodzenia oraz smaku. Ten krajowy system certyfikacji jakości żywności to rzetelne źródło informacji, które ułatwia kupującym codzienne wybory, a przez to wpływa na obecność w ich diecie pełnowartościowych polskich wyrobów mleczarskich – powiedziała Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu Mlekpol (SM). 

Kampania „Tradycyjnie od pokoleń” potrwa do końca 2024 r. i będzie obecna w internecie, radiu oraz prasie handlowej. Kreacje kampanijne pojawią się ponadto podczas targów, eventów, pokazów kulinarnych i degustacji. W marcu w kanałach ogólnopolskich TVP, TVN i Polsat oraz w kanałach regionalnych emitowany jest także specjalny spot reklamowy.   

Kampania informacyjno–promocyjna pt. „Promocja produktów mlecznych pod marką Rolmlecz z certyfikatem Jakość Tradycja” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym” Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.