Wzorowy Partner w Biznesie 2023

Za nami druga edycja Ogólnopolskiego Forum Partnerów Biznesowych. Podczas zorganizowanego przez Grupę Mlekovita 11 maja 2023 r. wydarzenia tematem przewodnim rozmów i wystąpień konferencyjnych było partnerstwo w biznesie.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Forum Partnerów Biznesowych w lipcu 2022 r. odbyła się z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia marki Mlekovita. Sukces ubiegłorocznego wydarzenia o charakterze konferencyjnym skłonił Organizatorów do ustanowienia cyklicznego charakteru tego wydarzenia. 11 maja br. Grupa Mlekovita po raz kolejny spotkała się ze swoimi partnerami biznesowymi.

copyright: wszystkie zdjęcia: mlekovita

– Trafny wybór partnera w biznesie to jeden z kluczowych kroków do osiągnięcia sukcesu. Biznes oparty na rozbudowanej sieci wiarygodnych kontrahentów pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku, a relacje oparte na wzajemnym zaangażowaniu przynoszą obustronne wymierne korzyści – mówił Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita otwierając II Ogólnopolskie Forum Partnerów Biznesowych. – Dlatego spotykamy się tu dzisiaj w gronie zaufanych partnerów. Dziękuję Państwu nie tylko za obecność na, ale przede wszystkim za lata naszej owocnej współpracy – bo nikt z nas w pojedynkę nie jest tak dobry, jak my wszyscy razem.

Po oficjalnym rozpoczęciu przemówieniem Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy „Wzorowy Partner w Biznesie 2023” przyznane przez Prezesa osobom i firmom – strategicznym partnerom Mlekovity za długotrwałą i wzajemną wzorową współpracę. Wyróżniono również najlepsze oddziały Grupy Mlekovita – w Lubawie, Baranowie oraz Zakopanem za najlepszy wynik finansowy w 2022 roku oraz w Pilicy, Białej Podlaskiej oraz Tomaszowie Lubelskim za najlepszą dynamikę przychodów w 2022 roku.

Drugie Ogólnopolskie Forum Partnerów Biznesowych było nie tylko okazją do wyróżnień, ale przede wszystkim miejscem spotkania i rozmów przedstawicieli firm i organizacji związanych z branżą mleczarską, przedstawicieli firm współpracujących z Mlekovitą w dziedzinach: handlu, produkcji oraz procesów technologicznych, firm – partnerów biznesowych Mlekovity z rynku krajowego i zagranicznego oraz pracowników Grupy Mlekovita. Ponadto przedstawiciele świata biznesu mieli okazję zaprezentować swoją działalność i najciekawsze jej aspekty podczas prelekcji wygłoszonych przed szerokim gronem zgromadzonych. Uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień przygotowanych przez Magdalenę Szabłowską, Dyrektor Handlu Zagranicznego w Grupie Mlekovita oraz firmy:

PKO Bank Polski,

Strabag,

Tetra Pak,

Fanuc Polska,

SIG Combibloc,

Seen Technologie,

Elopak,

GEA Process Engineering wspólnie z GEA Westfalia Separator Polska,

Marbo oraz

Diversey Polska.

Podczas konferencji najczęściej powtarzającymi się tematami – bez względu na branżę – był zrównoważony rozwój i kwestie związane z ochroną środowiska, m.in. dotyczące śladu węglowego.

Tegoroczne Ogólnopolskie Forum Partnerów Biznesowych, podobnie jak jego pierwsza edycja, było wyjątkową okazją, by posłuchać i porozmawiać o rozwoju, trendach i wyzwaniach stojących nie tylko przed Grupą Mlekovita i branżą spożywczą, ale przed każdą z branż skupionych wokół mleczarstwa, której przedstawiciele licznie przybyli na czwartkowe wydarzenie.