1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Szlak Maślanki Mrągowskiej Biznesowym wydarzeniem roku!

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM) został dwukrotnie wyróżniony podczas I Mrągowskiej Gali Miasta Ludzi Aktywnych. Szlak Maślanki Mrągowskiej zgarnął główną nagrodę jako Biznesowe wydarzenie roku, zaś sama Spółdzielnia uzyskała tytuł Sponsora roku. I Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych odbyła się w sobotę 16 marca 2024 r. w Mrągowskim Centrum Kultury. Podczas imprezy wyróżniono osoby, firmy, instytucje i stowarzyszenia, dzięki którym Mrągowo rozwija się i znane jest w całym kraju. Łączne wręczono ponad 70 nagród w 5 kategoriach: Biznes, Edukacja, Sport, Kultura i Działalność Społeczna.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została doceniona za współtworzenie Szlaku Maślanki Mrągowskiej. To kulinarno-turystyczne wyzwanie, które zostało zapoczątkowane w 2022 r. z okazji 25-lecia istnienia na rynku Maślanki Mrągowskiej – najbardziej rozpoznawalnego produktu tego regionu. W drugiej edycji zabawy wzięło udział blisko 5 tys. osób, z czego 200 ukończyło szlak. 

Uczestnicy odwiedzili najciekawsze mazurskie atrakcje i spróbowali dań z kultowym napojem mlecznym w roli głównej. Mogli też liczyć na atrakcyjne nagrody. W 2023 r. Szlak Maślanki Mrągowskiej był otwarty od 19 czerwca do 2 października. Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol i UM w Mrągowie.

– Szlak Maślanki Mrągowskiej to wydarzenie unikalne na skalę naszego regionu. Współpracujemy z 12 ambasadorami kulinarnymi oraz 8 punktami atrakcyjnymi pod względem turystycznym. Uczestnicy więc mogą odkrywać Mrągowo zarówno pod kątem regionalnej kuchni, z maślanką w roli głównej, ale także poznawać historię i dziedzictwo tego miasta. Cieszymy się, że ta inicjatywa została doceniona przez władze Mrągowa – mówi Tomasz Olszewski, Z-Ca Dyrektora ds. Produkcji i Techniki, który w imieniu mleczarni Mlekpol (SM) odbierał nagrodę. 

Spółdzielnia uzyskała ponadto tytuł sponsora roku za wsparcie Milko Mazury MTB – najszybciej rozwijającego się cyklu wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Marka Milko jest sponsorem tytularnym, a Łaciate Junior – sponsorem strategicznym tych rowerowych zmagań.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania