1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Rośnie sprzedaż twarogów z nowej linii w mleczarni w Grodzisku

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

– Nowa linia do produkcji twarogów została uruchomiona na przełomie listopada i grudnia 2022 r. Produkcja rozpoczęła się z początkiem następnego roku. Koszty tej linii łącznie z pakowaniem, ważeniem i etykietowaniem to był koszt około 7 mln zł – powiedział Forum Mleczarskiemu Tadeusz Proczek, Prezes Zarządu mleczarni Grodzisk Mazowiecki (OSM) podczas śniadania prasowego w dniu 6 marca. – Koszt ten został pokryty w 50% ze środków unijnych, a w 50% ze środków własnych. Dotychczas mieliśmy ograniczone możliwości produkcji tradycyjnego twarogu, a proces produkcji był bardzo pracochłonny. Ponieważ zapotrzebowanie rosło, musieliśmy szukać nowego rozwiązania – dodał Prezes.

Zapytaliśmy o skalę produkcji twarogów. – W porównaniu do ubiegłego roku zwiększyliśmy produkcję prawie 3-krotnie, a jest jeszcze zapas i możemy zwiększyć ją jeszcze o 50% – powiedział Tadeusz Proczek. – Cały czas zwiększamy produkcję i poszukujemy nowych rynków zbytu. Dziś możemy formować twarogi stałowagowe, krajankę tradycyjną od 250 do 400 g.

Poproszony o komentarz do obecnej sytuacji w branży mleczarskiej Tadeusz Proczek odparł: – Sytuacja na pewno nie jest lepsza. Startujemy z innych cen w skupie mleka. 

Zapytaliśmy także o różnice w cenach sprzedaży przed rokiem i obecnie. Prezes Proczek odpowiedział: – Sprzedaję w cenach niższych niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. 

Czego zatem spodziewa się Zarząd Spółdzielni w najbliższej przyszłości? – Uważam, że nastąpi pewna stagnacja i dopiero końcówka trzeciego kwartału i czwarty kwartał może przynieść odbicie. Nie będzie lepszego spieniężenia mleka w najbliższym okresie – podsumował Tadeusz Proczek, Prezes Zarządu mleczarni Grodzisk Mazowiecki (OSM).

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania