1. Aktualności
  2. Świat
Wielka Brytania

Arla Foods przejęła joint-venture

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Obie firmy: Volac i Arla Foods Ingredients od ponad 10 lat czerpią korzyści z udanego wspólnego przedsięwzięcia 50:50 joint-venture z siedzibą w Taw Valley. MV Ingredients produkuje proszek permeatu i płynny WPC dla firmy Volac. Arla Foods Ingredients przejmie teraz firmę MV Ingredients, ale będzie przez pewien czas nadal dostarczać płynne WPC firmie Volac.

– Od chwili powstania firmy MV Ingredients w 2010 roku, mieliśmy bardzo udany okres, początkowo z Milk Link, a później z Arla Foods Ingredients. Zakładając spółkę joint venture, Volac wniósł bogactwo wiedzy specjalistycznej w zakresie przetwarzania serwatki, która uzupełniała produkcję doskonałych surowców przez Milk Link. Jak w przypadku każdego wspólnego przedsięwzięcia, nadchodzi moment, w którym obie strony muszą pójść dalej i jestem zachwycony, że rozstajemy się w doskonałych warunkach i nie mogę się doczekać kontynuacji naszej relacji – powiedział Richard Jones, Dyrektor Generalny Whey Nutrition Division w Volac.

– MV Ingredients przetwarza surową serwatkę pochodzącą z mleczarni Taw Valley należącej do Arla Foods, a możliwość przejęcia to świetna okazja – wyjaśnił Dyrektor Generalny Arla Foods Ingredients, Henrik Andersen:

– Arla Foods Ingredients aktywnie poszukuje większej ilości serwatki. Serwatka produkowana w mleczarniach Arla Foods jest najwyższej klasy dlatego jesteśmy zadowoleni, że przejęliśmy kontrolę nad firmą.

Nowa struktura właścicielska obowiązuje od 1 września 2023 roku.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania