1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Bieruń (OSM) stawia linię do produkcji mozzarelli

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Wśród działań inwestycyjnych realizowanych w 2022 r. w Spółdzielni Bieruń (OSM) znalazły się: zakup agregatów prądotwórczych, instalacja sterylizacji, linia do produkcji serka homogenizowanego, zakup gruntu w KSSE, linia do pakowania, a także tankosilos. Ponadto zawarto umowę leasingu linii do produkcji mozzarelli o wartości 16,8 mln zł. W sumie na inwestycje wydano 7,44 mln zł.

Jak dowiaduje się Forum Mleczarskie Spółdzielnia skupiła w 2022 r. 168,5 mln litrów mleka i osiągnęła dynamikę 115%. Razem z dokupionym surowcem było to 182,8 mln litrów – dynamika 111%.

Spółdzielnia specjalizuje się w zaopatrywaniu branży piekarniczo-cukierniczej oraz gastronomii. Wytwarza głównie sery twarogowe i homogenizowane, śmietany i śmietanki, mleko, mozzarellę, primarellę, a ponadto masło i sery typu feta oraz Mascarpone.

W 2023 r. Spółdzielnia planuje kontynuować inwestycje związanej z budową nowego zakładu wraz z oczyszczalnią ścieków na terenie KSSE w Bieruniu oraz dokonać zmiany opakowań wyrobów.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu prowadzi działalność w czterech zakładach produkcyjnych: w Bieruniu, w Kadłubie, w Raciborzu i w Głubczycach.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania