1. Aktualności
  2. Świat
Unia Europejska

Terra Allegre wprowadza kartony z nakrętką

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

Terra Alegre, marka nabiału należąca do Grupy Jeronimo Martins kontynuuje ścisłą współpracę z firmą SIG. Jej efektem jest wprowadzenie kartonów z doczepianą nakrętką SIG MaxxCap Linked. Firma oferuje mleko pełne, półtłuste i odtłuszczone w opakowaniach kartonowych SIG SlimlineBloc z SIG MaxxCap Linked. Ponieważ świadomość ekologiczna konsumentów stale rośnie, zrównoważone opakowanie ma istotny wpływ na wybór produktu końcowego i podejmowanie decyzji o zakupie.

Firmy stoją w obliczu rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone opakowania ze strony organów regulacyjnych. Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku zawiera wymóg, aby do lipca 2024 r. wszystkie jednorazowe pojemniki na napoje były wyposażone w zakrętki, które pozostaną przymocowane do opakowania. Dzięki temu zakrętki zostaną usunięte i poddane recyklingowi razem z resztą kartonu. Zarówno Terra Alegre, jak i SIG znacznie wyprzedzają ten termin.

SIG MaxxCap Linked nie rezygnuje z wygody i jest przeznaczony do stosowania w istniejących maszynach do napełniania i aplikatorach zamknięć firmy SIG. Świadczy to o elastyczności i możliwości dostosowania rozwiązań firmy SIG w zakresie pakowania i napełniania w celu zapewnienia maksymalnego planowania i długoterminowego bezpieczeństwa inwestycji dla producentów żywności i napojów, którzy muszą przestrzegać unijnej dyrektywy SUP.

Pedro Freire, Dyrektor Zarządzający w Terra Alegre skomentował to wydarzenie: – Jesteśmy zobowiązani do dostarczania naszym klientom nie tylko produktów najwyższej jakości, ale także najwygodniejszych i najbardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Dodając zakrętki do opakowań kartonowych SIG, jako pierwsi oferujemy to zamknięcie na uwięzi na długo przed dyrektywą UE, zapewniając naszym klientom jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska opakowanie. 

Warte przeczytania