1. Aktualności
  2. Świat
Niemcy

Theo Müller Group dostał zgodę na przejęcie

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Niemiecki Bundeskartellamt warunkowo zatwierdził sprzedaż części niemieckiego biznesu należącego do FrieslandCampina na rzecz Theo Müller Group. Sprzedaż obejmuje między innymi marki Landliebe, Tuffi i Gastro oraz zakłady produkcyjne, magazyny i centra dystrybucyjne w Heilbronn, Kolonii i Schefflenz. O inicjatywie mającej na celu realizację transakcji informowaliśmy w czerwcu 2022 r. Teraz zainteresowane strony otrzymały zielone światło do sfinalizowania transakcji.

FrieslandCampina zamierzał sprzedać część swojej niemieckiej działalności i marki Landliebe, Tuffi, Südmilch, Puddis, Mondelice, różne marki własne w asortymencie białego mleka produkowanego przez FrieslandCampina w Niemczech, markę gastronomiczną Gastro, a także zakłady produkcyjne, magazyny i centra dystrybucyjne w Heilbronn, Kolonii i Schefflenz.

FrieslandCampina Germany miała skoncentrować się na marketingu i sprzedaży produktów swoich międzynarodowych marek Valess, Chocomel, dalej swoich marek serów – w tym Frico i Holland Master – oraz marek własnych produkowanych poza granicami Niemiec. FrieslandCampina utrzyma również swoją obecność w Kievit w Lippstadt oraz w DFE Pharma w Goch i Nörten-Hardenberg.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania