1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Upadłość mleczarni Prudnik (OSM)

Źródło: Forum Mleczarskie; terazprudnik.pl; radio.opole.pl
Autor: Janusz Górski
© prudnik (osm)

Mleczarnia Prudnik (OSM) będąca w 7 dziesiątce w zestawieniu największych zakładów mleczarskich upadła. Sąd w Opolu ogłosił 11 stycznia jej upadłość. Jeszcze w 2019 r. jej przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wynosiły 47,19 mln zł, a strata netto 2,05 mln zł. W 2020 r. przychody wzrosły do 56,4 mln zł, a zysk wyniósł 396 tys. zł.

Na miejscu działa syndyk, a wcześniej zarządca przymusowy Marcin Kubiczek. Jak podaje portal terazprudnik.pl, cytujący syndyka, przedstawiciele spółdzielni nie w pełni współpracowali z zarządcą przymusowym, którym był wcześniej obecny syndyk. Jak podaje lokalny portal, zobowiązania przekraczają wartość majątku spółdzielni, a sytuacja taka utrzymywała się przez dłuższy czas. Wśród wierzycieli spółdzielni są pracownicy nie otrzymujący wynagrodzenia od września 2022 r. (źródło: radio.opole.pl). Wartość długów wynosi co najmniej 15 mln zł wobec 10 mln zł majątku.

Informacja o zestawieniu największych spółdzielni mleczarskich i miejscu upadłej mleczarni na liście pochodzi z Forum Mleczarskiego Handel 6/22.

Warte przeczytania