1. Aktualności
  2. Polska

Piątnica (OSM) wyda w 2022 r. minimum 60 mln zł na inwestycje

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© piątnica (osm)

Jak dowiaduje się Forum Mleczarskie plany inwestycyjne mleczarni Piątnica (OSM) na 2022 r. zakładają dalszą realizację prac wykończeniowych i oddanie do użytku budynku magazynu dystrybucyjnego, nowej maszynowni chłodniczej oraz linii do pakowania napojów pitnych Skyr w zakładzie w Ostrołęce. Szacowane nakłady inwestycyjne do poniesienia w 2022 r. w obu zakładach produkcyjnych wyniosą ok. 60 mln zł. Poza tym jednym z zakładanych działań strategicznych na kolejne lata będzie planowana budowa proszkowni serwatki, na którą spółdzielnia pragnie pozyskać dofinansowanie.

Mleczarni Piątnica (OSM) mimo pandemii COVID-19, zakłóceń łańcucha dostaw oraz inflacji, udało się osiągnąć w 2021 r. wzrost na poziomie 11,8%. Ponadto w tym okresie udało się zrealizować większość planowanych na 2021 r. celów związanych z inwestycjami w bazę przetwórczą, gdzie wartość nakładów inwestycyjnych opiewała na kwotę 90 mln zł i była nieznacznie niższa od wydatków z 2020 r.

Inwestycje koncentrowały się na rozbudowie potencjału przetwórczego obu zakładów – w Piątnicy i Ostrołęce oraz na rozbudowie bazy magazynowej. W Piątnicy uzyskano zwiększenie zdolności produkcyjnych linii serka wiejskiego, twarogów i serków homogenizowanych. W Ostrołęce najważniejszym zadaniem było sfinalizowanie zakupu nowej linii do pakowania mleka w wydajności 30 tys. l, budowa maszynowni chłodniczej i magazynu dystrybucyjnego.

Ostatnie wiadomości o firmie