1. Aktualności
  2. Polska
Wielka Brytania

Dwa centra dystrybucji mleczarskiej zablokowane przez aktywistów

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© animal rebellion

Zwolennicy Animal Rebellion, organizacji aktywistów żądających aktywnej polityki klimatycznej i przejścia brytyjskich hodowców bydła na produkcję roślinną wtargnęli do dwóch centrów dystrybucji produktów mleczarskich. 8 września, grupa 30 aktywistów weszła do zakładu Müller w Droitwich, gdzie zablokowała wjazd i bramy wejściowe. Szacuje się, że zakład przetwarza 800 mln litrów świeżego mleka rocznie, co czyni go największym tego typu zakładem w Midlands. 

Tego samego dnia grupa 20 osób weszła do zakładu Arla Hatfield, łamiąc zakaz sądowy. Przedziurawiono opony i unieruchomiono pojazdy, po czym aktywiści wspięli się na ciężarówki i rampy załadunkowe, aby zająć obiekt.

Stało się to dzień po tym, jak zwolennicy Animal Rebellion spryskali wieżę Big Ben fałszywym mlekiem, próbując zmusić Premier Liz Truss i Ranila Jayawardenę do spełnienia ich żądań. Akcja miała miejsce w sytuacji, gdy Premier Wielkiej Brytanii planowała ogłosić zniesienie moratorium na szczelinowanie.

W dniu wczorajszym po podaniu do wiadomości publicznej informacji o śmieci Jej Królewskiej Mości, Elżbiety II, aktywiści tymczasowo zawiesili kampanię.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania