1. Aktualności
  2. Polska
Chiny

Chińczycy budują "Mleczarską Dolinę Krzemową"

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© yili

12 lipca w Hohhot w Chinach odbyła się ceremonia otwarcia Globalnego Parku Przemysłowego Inteligentnego Wytwarzania Yili Future Intelligence and Health Valley. Cztery duże projekty, w tym baza do produkcji mleka płynnego, baza do produkcji mleka w proszku, Chilechuan Ecological Intelligent Pasture oraz Yili Intelligent Manufacturing Experience Center, weszły do użytku. Budując „Mleczarską Dolinę Krzemową”, Yili ma na celu stworzenie regionu, który będzie służył jako globalne centrum przemysłu mleczarskiego i zdrowotnego.

 

Global Smart Manufacturing Industrial Park stosuje światowej klasy inteligentny sprzęt i w pełni wykorzystuje wiodące technologie, takie jak internet rzeczy i sztuczna inteligencja.Bazy wzorcowe produkcji mleka płynnego, odżywek dla niemowląt i serów w Parku reprezentują największą tego typu skalę na świecie, najbardziej zaawansowaną technologię oraz najwyższy poziom automatyzacji i cyfryzacji. Dolina jest także domem dla sześciu krajowych platform, w tym Krajowego Centrum Innowacji Technologicznych dla Mleczarstwa oraz Krajowego Centrum Metrologii i Testowania Produktów Mleczarskich.

Przy łącznej inwestycji 700 mln euro baza produkcyjna mleka płynnego zajmuje powierzchnię około 60 ha i wykorzystuje wiodący na świecie sprzęt cyfrowy, który może zapewnić bezobsługową, przejrzystą, wydajną i identyfikowalną produkcję. Może przetworzyć 6500 ton świeżego mleka dziennie, co może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie megamiasta.

Baza produkcyjna mleka w proszku, z inwestycją 400 mln euro, ma roczną zdolność produkcyjną 60 tys. ton, co może wyżywić 1,28 mln niemowląt rocznie. Jako największa na świecie baza produkcyjna mieszanek dla niemowląt o najwyższym poziomie cyfryzacji, ta baza produkcyjna jest liderem w branży we wprowadzaniu inteligentnego systemu zarządzania budynkiem (IBMS), systemu zarządzania i kontroli obiektów (FMCS) oraz stosuje różnorodne najnowocześniejsze interaktywne technologie.

Chilechuan Ecological Intelligent Pastture, gospodarstwo wspierające Dolinę, zajmuje powierzchnię 750 ha i otrzymało łączną inwestycję w wysokości 100 mln euro. Wyposażone w światowej klasy systemy automatycznego zarządzania i inteligentnego zarządzania niskoemisyjnego, ma na celu tworzenie i dzielenie się dobrobytem z rolnikami i partnerami przemysłowymi pracującymi na tym obszarze.

Yili Intelligent Manufacturing Experience Center mieści pierwsze na świecie kino 5D do wycieczek przemysłowych, gdzie odwiedzającym pokazywane są filmy wykonane przy użyciu zaawansowanych technologii dźwięku i światła, które prezentują inteligentny proces produkcji płynnego mleka i mleka w proszku. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o najnowocześniejszych modelach produkcji mleczarskiej i całym cyklu życia produkcji mleka. Integrując przemysł, turystykę i funkcje miejskie, Yili Future Intelligence and Health Valley przyniesie korzyści ekologiczne, społeczne i gospodarcze do 2035 roku. Oczekuje się, że stworzy bezpośrednie i pośrednie możliwości zatrudnienia dla ponad 350 tys. osób i przyciągnie łącznie milion osób do mieszkania w regionie.

Warte przeczytania