1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mleczarnia Garwolin (OSM) odnotowała spadek skupu mleka

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
Produkty zakładu na targach Mleko-Expo
Produkty zakładu na targach Mleko-Expo
© forum mleczarskie

Mleczarnia w 2021 r. zmniejszyła skup mleka do 107,2 mln l (w 2020 r. 112,7 mln l). Dynamika w skupie wyniosła 95,1%. Mleczarnia skupuje mleko od 833 dostawców. Niepokojącą informacją jaką podzielił się Zarząd mleczarni jest fakt, że 61 dostawców zaprzestało produkcji mleka w swoich gospodarstwach, a 13 zmieniło odbiorcę mleka.

Struktura sprzedaży wskazuje, że mleczarnia zdecydowała o zwiększeniu produkcji mleka spożywczego o 29% oraz twarogów o 4%. Spadała produkcja śmietan i śmietanek o 7%, masła o 9% i napojów fermentowanych o 5%. Zmniejszono bardzo wyraźnie proszkowanie mleka.

W 2021 r. zakład w Woli Rębkowskiej przeprowadził następujące inwestycje: zakupiono pięć sztapli zblokowanych form do twarogu delikatesowego i śmietankowego. Zamontowano linię do formowania i pakowania masła w kartony. Proces pakowania masła stał się zamknięty przez co zwiększyła się jego higieniczność. Kolejną inwestycją była wymiana membran w instalacji nanofiltracji do zagęszczenia serwatki. Wymieniono membrany w istniejących modułach oraz instalowano trzy dodatkowe moduły z membranami podnoszące zawartość suchej masy do 20%.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania