1. Aktualności
  2. Polska
Włochy

Włosi stawiają na funkcjonalne sery i napoje

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© granarolo

Włoski gigant mleczarski, Granarolo wprowadził na rynek ważne innowacje w kategorii serów pod marką Granarolo Benessere: mozzarellę i ser stracchino o wysokiej zawartości białka oraz kefir stracchino. Nowa gama serów wysokobiałkowych została stworzona z myślą o włączeniu się firmy w szybko rozwijający się trend. W ostatnich latach w koszyku Włochów gości coraz więcej produktów o wysokiej zawartości białka. Dotyczy to nie tylko sportowców, ale i zwykłych konsumentów. 

Nowości Granarolo Benessere charakteryzują się wysoką zawartością natywnych białek mleka. Nowa linia produktów została oznaczona „bez laktozy” i „70% mniej tłuszczu” (mozzarella) lub „50% mniej tłuszczu” (stracchino). Mozzarella Granarolo Benessere zawiera 20 g białka na 100 g produktu, a Stracchino Granarolo Benessere 27 g białka na 160 g produktu.

Włoski rynek kefirów przeżywa silny wzrost, ze wzrostem o 52,2% ilościowo i o 52,7% wartościowo (źródło IRI Tot. Italy I + S + LSP AT luty 2022) i stale się rozwija dzięki nowym produkty, które są dodawane na półkę.

Nowa linia Granarolo Benessere Kefir składa z 4 odniesień do napojów w formacie 500 g: o smakach naturalnym, kawowym, z laktoferyną oraz multifrutti.

Nowe produkty rozszerzają linię Granarolo Benessere, submarkę wprowadzoną na rynek w październiku 2021 r. Łączy ona produkty funkcjonalne dedykowane konkretnym potrzebom całej rodziny. Są to: Granarolo Benessere G + Lactose Free – napoje mleczne bez laktozy; Granarolo Benessere Today You – gama serów zawierających 30% mniej soli i 50% mniej tłuszczu niż średnia podobnych produktów na rynku; Granarolo Wellbeing z wysoką zawartością białka, bez laktozy; Mleko Granarolo Benessere z witaminami B6 i B12 dla układu odpornościowego, bez laktozy, z magnezem, który pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia.

Warte przeczytania