1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mleczarnia Gostyń (SM) planuje gruntowną digitalizację

Źródło: Gostyń (SM), Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© gostyń (sm)

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu — krajowy lider w produkcji mleka zagęszczonego — wybrała dostawcę systemu klasy ERP. Wielkopolska spółdzielnia podpisała umowę z katowicką spółką BPSC, producentem oprogramowania Impuls EVO. Celem podpisanej umowy jest wdrożenie nowego oprogramowania zintegrowanego w Spółdzielni. Do współpracy doszło w wyniku rekomendacji jednego z klientów katowickiej spółki IT, dla której SM Gostyń to kolejny klient z branży spożywczej.

Działająca od ponad 120 lat Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu jest liderem w Polsce w produkcji mleka zagęszczonego. W skład szerokiej oferty produktowej wchodzą: mleko zagęszczone niesłodzone, mleka zagęszczone słodzone, śmietanki UHT, mleko w proszku oraz masło. Produkty sygnowane logo SM Gostyń cieszą się uznaniem konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich zalicza spółdzielnię w Gostyniu do dziesięciu najlepszych i największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. Według rankingu Forum Mleczarskiego mleczarnia w Gostyniu to 17. największa firma mleczarska w Polsce pod względem przychodów.

BPSC jest uznaną firmą technologiczną, która od ponad 30 lat wspiera polskie firmy produkcyjne, tworząc dedykowane rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie.

Współpraca między Spółdzielnią Mleczarską w Gostyniu a BPSC ma charakter długofalowy.

Warte przeczytania