1. Aktualności
  2. Polska

Środki bezpieczeństwa przeciwko SARS CoV-2 w mleczarni Piątnica (OSM) wywołują oburzenie antyszczepionkowców. Groźna niewiedza sceptyków

Źródło: innpoland.pl
Autor: Janusz Górski
© innpoland.pl za twitter

Jak podaje serwis innpoland nakaz noszenia maseczek przez osoby niezaszczepione wywołuje zaskakujące kontrowersje. Media społecznościowe (Twitter) obiegło zdjęcie zarządzenia podpisanego przez Prezesa Zarządu, Zbigniewa Kalinowskiego wprowadzającego obowiązek stosowania maseczek ochronnych przez pracowników zakładów produkcyjnych zakładów w Piątnicy i Ostrołęce, którzy nie zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Reakcje? Zarzuty o segregację ludzi i wzywanie do szukania pomocy w Ordo Iuris i u lokalnej posłanki PiS.

Czy aby na pewno warto się oburzać? Jeżeli na szali położymy możliwość zarażenia większej ilości pracowników i zatrzymanie pracy tak dużych zakładów, a w konsekwencji zmarnowanie tysięcy litrów skupionego mleka i wstrzymanie wysyłek towarów do tysięcy sklepów, to chyba warto przemyśleć tak łatwo wypowiedziane stanowisko w mediach społecznościowych.

Tylko dzięki dyscyplinie pracowników i zarządów spółdzielni i zakładów prowatnych nie mieliśmy w Polsce wstrzymania pracy mleczarni ani wylewania mleka co miało miejsce we Francji, Kanadzie i USA. 

Mimo to, zarządzenie Prezesa po jednym dniu zostało cofnięte. Jak podaje spółdzielnia:

- OSM Piątnica informuje, iż zarządzenie nr 3/2021 dotyczące m.in. zwolnienia z obowiązku noszenia maseczek osób zaszczepionych zostało uchylone i z dniem 1 czerwca 2021 roku przywrócone zostały dotychczasowe zasady dotyczące stosowania środków ochronnych przez wszystkich pracowników. Decyzja o uchyleniu została podjęta w związku z głosami sprzeciwu ze strony niektórych pracowników Spółdzielni oraz konsumentów, których zdanie jest dla nas zawsze bardzo ważne. Jednocześnie informujemy, iż wprowadzenie zarządzenia nr 3/2021 było podyktowane wyłącznie troską OSM Piątnica o zapewnienie zarówno bezpiecznych, jak i komfortowych warunków pracy naszym pracownikom i znajdowało ono pełne umocowanie w obowiązujących przepisach prawa, w tym także w § 25 ust. 1 pkt 2 lit. c) Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).

Ostatnie wiadomości o firmie