1. Aktualności
  2. Świat

SIG jako preferowany dostawca dla nowego zakładu produkcyjnego spółdzielni mleczarskiej Hochwald

Źródło: SIG
Autor: Monika Czaplicka
© sig

SIG odegra istotną rolę w jednym z największych europejskich projektów typu greenfield w segmencie mleka UHT, realizowanym przez Hochwald, lidera wśród niemieckich spółdzielni mleczarskich.

W ramach tego ogromnego projektu Hochwald zbuduje nowy zakład, który od 2022  r. będzie w stanie wyprodukować 800 milionów litrów mleka rocznie. Portfolio produktów obejmie mleko UHT, śmietanę, mleko skondensowane i mleko smakowe, dedykowane zarówno na rynek europejski jaki i na rynki eksportowe Chin, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

SIG zostało głównym partnerem nowego projektu i dostarczy 15 aseptycznych linii nalewających do nowego zakładu zlokalizowanego w Mechernich w Niemczech – w bliskim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego i jednocześnie głównej europejskiej siedziby SIG w Linnich.                              

Elastyczna technologia napełniania SIG pozwoli spółdzielni Hochwald zaoferować wysoką różnorodność opakowań w pięciu różnych formatach z szeroką gamą dostępnych pojemności, zamknięć oraz słomek. Innowacyjne kompozycje materiału opakowaniowego SIG dowodzą korzyści środowiskowych płynących z zastosowania opakowań kartonowych w porównaniu z alternatywnymi materiałami dostępnymi na rynku.

Thorsten Oberschmidt, Dyrektor Operacyjny w firmie Hochwald, z dumą informuje: „Nasz najnowocześniejszy obiekt pozwoli nam stworzyć konkurencyjny i perspektywiczny zakład produkcyjny, a ścisła współpraca z SIG znacząco przyczyni się do sukcesu naszego największego europejskiego projektu dzięki najbardziej elastycznym i innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie opakowań kartonowych. W otoczeniu rynkowym, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej konkurencyjne, wydajność i elastyczność produkcji wydaje się ważniejsza niż kiedykolwiek. ”

Nowy zakład produkcyjny spółdzielni Hochwald spełni oczekiwania konsumentów dotyczące większego zróżnicowania, jak również zmieniające się wymagania handlu detalicznego, oferując szeroki wachlarz kształtów i formatów opakowań zapewniających najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Martin Herrenbrück, Prezes i Dyrektor Generalny SIG w Europie, podkreśla: „To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wybrani jako preferowany dostawca jednej z wiodących mleczarni w Europie. Nasze bliskie partnerstwo z Hochwaldem zostało zapoczątkowane w 1994 roku i do dziś wspólnie dostosowujemy się i zmieniamy, aby ustanawiać nowe standardy zoptymalizowanej produkcji mleka UHT. ”

Ostatnie wiadomości o firmie