1. Aktualności
  2. Świat

Pierwsza wschodnioeuropejska mleczarnia wprowadza kartony SIGNature

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

Euromilk to mleczarnia z południowej Słowacji, która zdecydowała się wprowadzić na rynek mleko UHT w opakowaniach kartonowych z pionierskim materiałem SIGNature. Euromilk zdecydował się przejść z butelek PET na opakowania kartonowe dla swojej marki mleka Kukkonia UHT, aby dotrzeć do młodszego, świadomego ekologicznie konsumenta. Wprowadzenie na rynek jest kamieniem milowym dla Europy Wschodniej i firmy SIG, gdyż jest to ważny projekt strategiczny.

Standardowe opakowania kartonowe firmy SIG, wykonane w 70-80% z odnawialnej tektury ze zrównoważonych źródeł z certyfikatem FSC, już teraz oferują znacznie lepszą wydajność środowiskową niż alternatywne rodzaje opakowań. Ślad węglowy opakowania kartonowego jest do 70% niższy niż w przypadku innych rodzajów opakowań. Materiał opakowaniowy SIGNature firmy SIG idzie o krok dalej.

Do 95% materiałów opakowaniowych SIGNature Full Barrier jest powiązanych z odnawialnymi materiałami leśnymi, a 100% jest pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny. Oprócz tektury z certyfikatem FSC, polimery są również certyfikowane przez niezależną organizację ISCC Plus. Dzięki systemowi równoważenia masy zastosowane polimery są w 100% związane z olejem talowym, pozostałością ekstrahowaną z drewna w procesie produkcji papieru.

Tibor Balogh, Dyrektor Zarządzający, Euromilk skomentował to w następujący sposób: – W ramach naszego nowego pozycjonowania marki Kukkonia, która obejmuje również nową tożsamość, zdecydowaliśmy się przejść z opakowań PET na opakowania kartonowe, aby sprostać rosnącym potrzebom i wymaganiom zrównoważonego rozwoju młodych świadomych konsumentów. Rok 2021 był z pewnością rokiem zmian i innowacji w Euromilk, ponieważ staramy się wprowadzać ważne zmiany, które poprawią życie naszych konsumentów i planety. Bycie pierwszym w Europie Wschodniej, który wprowadził na rynek produkty w opakowaniach kartonowych SIG z materiałem opakowaniowym SIGNature, jest wielką nowością dla naszego regionu.

Standardowe mleko UHT Kukkonia w 500 ml i 1000 ml oraz mleko smakowe (czekoladowe i waniliowe) w opakowaniach kartonowych combiblocSlimline o pojemności 500 ml firmy SIG są już dostępne na półkach na Słowacji.

Sarka Kaplanova, Dyrektor Sprzedaży CZ-SK w firmie SIG stwierdziła: – Nasze ostatnie strategiczne partnerstwo z Euromilk jasno pokazuje, w jaki sposób byliśmy w stanie odpowiedzieć na najnowsze trendy konsumenckie dzięki zrównoważonym i wygodnym rozwiązaniom opakowaniowym. Współpracując możemy wywrzeć naprawdę pozytywny wpływ na naszych partnerów dzięki innowacyjnemu i skoncentrowanemu podejściu.

Ostatnie wiadomości o firmie