1. Aktualności
  2. Polska

Włoszczowa (OSM): Krajanka cieszy się stabilnym popytem przez cały rok

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© włoszczowa (osm)

– Rynek serów białych twarogowych ma znaczący udział w sprzedaży produktów mleczarskich. To w końcu nasza polska tradycja. Ich sprzedaż z roku na rok rośnie – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Ryszard Pizior, Prezes Zarządu w Włoszczowa (OSM). – Wraz z tym trendem stale rozwijamy nasz oddział w Pawłowicach (woj. śląskie), gdzie produkujemy twaróg biały półtłusty w postaci popularnej krajanki. W 2018 roku otwieraliśmy tam nową halę produkcyjno-magazynową. W ofercie Włoszczowa (OSM) mamy pakowane próżniowo kawałki o wadze 250 g, 400 g i 1 kg.

– Krajanki cieszą się dość stabilnym popytem przez cały rok. Zupełnie inaczej jest z twarogami na sernik pakowanymi w wiaderka 1 kg, gdzie sprzedaż w okresie przedświątecznym dynamicznie wzrasta. W ostatnim czasie widać również wyraźny rozwój oferty produktowej dla sektora HoReCa. Wiąże się to z faktem, iż konsument staje się coraz bardziej wygodny i zamiast krajanki do wypieku sernika na święta zamawia w cukierni gotowy sernik. Tu proponujemy klientom sery w wiaderkach o wadze 11 kg – dodaje Ryszard Pizior.

– Nasze produkty obecne są w całym kraju, można je spotkać zarówno w sieciach handlowych jak i w handlu tradycyjnym. Twarogi eksportujemy głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Izraela.

– Według ocen konsumentów nasz twaróg jest jednym z najlepszych w kraju pod względem smakowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferujemy wygodne i przejrzyste opakowanie oraz funkcjonalny produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno do ciast jak i kanapek czy pierogów – dodaje nasz rozmówca.

Ostatnie wiadomości o firmie