1. Aktualności
  2. Świat

Hochland partnerem Święta Chleba i Sera w Kaźmierzu!

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska
© hochland polska

Święto Chleba i Sera było jedną z największych imprez zorganizowanych w Gminie Kaźmierz od lat. Dwudniowy festyn przyciągnął 25-26 sierpnia niemal tysiąc uczestników, na których czekało wiele atrakcji. Firma Hochland Polska, która od 1995 roku w Kaźmierzu ma swój zakład produkcji serów, z entuzjazmem wsparła przygotowanie festynu organizowanego przez Urząd Gminy.


Żniwa, dożynki oraz wieńce dożynkowe od zawsze pełniły znaczącą rolę, jednak w tradycyjnej formie są zjawiskiem zanikającym w krajobrazie polskim. Kaźmierskie Święto Chleba i Sera aktywizuje społeczność oraz przybliża unikalne zjawiska kulturowe. Wydarzenie zachęca do aktywnego uczestniczenia w działaniu na rzecz tradycji i pięknej kultury ludowej. W pierwszym dniu festynu odbyła się msza święta dziękczynna za zebrane plony. Następnego dnia w agendzie znalazło się wiele atrakcji. Miały miejsce warsztaty kulinarne Hochland z szefem kuchni Ernestem Jagodzińskim, których tematem przewodnim było niebanalne gotowanie z serkami kremowymi. Zorganizowano też przestrzeń na wspólne grillowanie, przygotowanie Ser Dogów oraz konkurs sałatek dla dzieci – wszystko w ramach Strefy Barbecue Hochland Party.
Kolejka chętnych ustawiała się do Strefy Świadomego Kierowcy Hochland, gdzie przygotowano naukę pierwszej pomocy, alkogogle, symulator wypadku i strefę koncentracji. Z kolei w Strefie Doradztwa Zawodowego Hochland psycholodzy prowadzili indywidulane konsultacje dla młodzieży i dorosłych. Kolejną atrakcją była Strefa Ekologii i Recyklingu Hochland, w której zaplanowano naukę recyklingu na wesoło poprzez rodzinne gry terenowe oraz zabawy dla dzieci.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także ogromny balon Almette, dzięki któremu można było podziwiać okolice malowniczego Kaźmierza z wysokości. Ponadto na terenie festynu znalazły się dodatkowe atrakcje: dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, strefa chillout – miejsce odpoczynku na leżakach, stoiska gastronomiczne, stoły i ławy biesiadne. Całość imprezy poprowadził znany i lubiany dziennikarz Radia Eska – Maciej Narożny, a muzycznym uzupełnieniem były koncerty gwiazd: Haliny Benedyk, Marco Antonelliego, Paulli, DJ Adamusa.
Tegoroczne Święto Chleba i Sera zaowocowało zaproszeniem do Kaźmierza delegacji z Heimenkirch w Bawarii, której przewodniczył burmistrz Markus Reichart. Kaźmierz i Heimenkirch mają jedną rzecz wspólną – zakład koncernu Hochland. Delegacja była złożona z samorządowców oraz pracowników firmy Hochland. Goście podczas pobytu zwiedzali zakład Hochland Polska w Kaźmierzu, zwiedzili gminę Kaźmierz i uczestniczyli w święcie plonów.
– Chcemy, aby lokalna społeczność była zadowolona z takiego sąsiada, jakim jest Hochland Polska – jeden z największych miejscowych pracodawców. W ramach współpracy ze społecznościami lokalnymi ma miejsce wiele aktywności. Ruszyły projekty z obszaru wolontariatu, Hochland wspiera Klasy Patronackie, Uczelnie Wyższe, Święto Chleba i Sera. Udało się także wyposażyć pracownie komputerowe pobliskich szkół i bibliotek w dodatkowy sprzęt, czy też odnowić szatnie dla najmłodszych. Dużą popularnością cieszyły się pikniki rodzinne Hochland, na których pojawili się pracownicy wraz z rodzinami, a także wiele innych inicjatyw – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.