1. Aktualności
  2. Polska

SIG: Rynek będzie wymagał dalszej logistycznej efektywności, wygody, funkcjonalności

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes
Autor: Janusz Górski
© sig

– Dla naszych partnerów w branży mleczarskiej niezwykle istotne są bezpieczeństwo i higiena żywności oraz wygoda użytkowania, zarówno w łańcuchu dostaw jak i w warunkach domowych. Wszystkie te aspekty gwarantuje aseptyczny system pakowania żywności oferowany przez SIG Combibloc zapewniający produktowi długi termin przydatności do spożycia z zachowaniem wszelkich wartości odżywczych i walorów smakowych i, co najważniejsze, bez konieczności stosowania konserwantów. W połączeniu z superlekkim, funkcjonalnym i przyjaznym dla środowiska opakowaniem to prawdziwy majstersztyk logistyki – mówi w rozmowie z Forum Mleczarskie Biznes Sylwia Jurys, Prezes Zarządu SIG Combibloc.


– Mimo że od dawna wiodącym opakowaniem dla mleka UHT jest karton o pojemności 1 l, na przestrzeni lat pojawiło się wiele innowacji poprawiających funkcjonalność takich opakowań (nowe rodzaje zamknięć, wygodniejsze dozowanie itp.). Jednocześnie dostrzegamy rosnące zainteresowanie sieci handlowych kolejnymi innowacjami, również w zakresie ekologicznego wizerunku produktu i opakowania. Odpowiadając na te potrzeby możemy zaoferować naszym klientom nowoczesne opakowanie EcoPlus, które generuje mniej CO2, z lekką i tym samym bardzo ekologiczną zakrętkę combiCap – łącząc korzyści dla środowiska naturalnego z wielką wygodą użytkowania – dodaje Sylwia Jurys.
– Naszych klientów wspieramy na każdym etapie tworzenia nowego produktu, od koncepcji marketingowej do przygotowania projektów graficznych opakowań. Służymy bogatą bazą przykładów produktów odnoszących sukcesy na innych rynkach, jak również gotowych do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań.
Jeżeli chodzi o trendy jakościowe jesteśmy przekonani, że rynek będzie wymagał dalszej logistycznej efektywności, wygody, funkcjonalności oraz wpisania się rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów. W odniesieniu do potencjału ilościowego z zaciekawieniem przyglądamy się sytuacji rynkowej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, w kontekście uwolnienia kwot mlecznych w kwietniu 2015 r – podsumowuje Prezes Zarządu SIG Combibloc.