1. Aktualności
  2. Świat

Niemcy: Szwajcarska Emmi kupuje udziały w Gläserne Molkerei

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes
Autor: Janusz Górski

Największa szwajcarska mleczarnia Emmi prowadząca działalność również w Niemczech, Austrii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii poprzez spółkę zależną Molkerei Biedermann kupiła 24% udział w Gläserne Molkerei, zlokalizowaną w Münchehofe (Brandenburgia) i Dechow (Meklenburgia-Pomorze Zachodnie) w Niemczech.
Gläserne Molkerei jest czołowym producentem żywności bio w północno-wschodnich Niemczech. Wytwarza mleko, sery, jogurty oraz inne wyroby mleczarskie. Molkerei Biedermann umiejscowiona w Bischofszell (Thurgau) była zaś pionierem w wytwarzaniu produktów bio dla sieci sklepów specjalistycznych w Niemczech.

Urs Riedener, CEO w Emmi, komentuje: – Gläserne Molkerei jest przykładem firmy wiodącej w wytwarzaniu wyrobów organicznych. Oczekujemy, że dzięki tej współpracy uda nam się skonsolidować naszą pozycję na dynamicznym, międzynarodowym rynku żywności.
Gläserne Molkerei generuje roczna sprzedaż w wysokości 80 mln €. Firma może pochwalić się wysoką transparentnością: zaprasza konsumentów, aby mogli dowiedzieć się jak wygląda cykl produkcyjny od dostawy do wysyłki.
Firma sprzedaje swoje produkty innym mleczarniom, sieciom handlowym oraz sieciom sklepów specjalistycznych.
Oba zakłady w Münchehofe i Dechow przetwarzają łącznie 100 mln litrów mleka bio od 100 dostawców. Mleko pochodzi nie tylko z Meklemburgii-Pomorza Zachodniego i Brandenburgii, ale także z Szlezwik-Holsztynu i Saksonii.
Emmi prowadzi procesy konsolidacyjne już od dłuższego czasu. W lipcu informowaliśmy o zwiększeniu zaangażowania Emmi w Kaiku Corporación Alimentaria w San Sebastián w Hiszpanii (z 42,6 % do 66%) i w firmie Diprola w Awinionie, Francja (do 63%). Faktyczne przejęcia kontroli w obu firmach były wypełnieniem strategii firmy, która zakładała inwestycje w produkty i firmy wytwarzające zdrową żywność.