Hochland Polska: Hochland Na gorąco! – Odkryciem Roku z tytułem Dobra Marka 2016!

Janusz Górski
Forum Mleczarskie Handel 2/2016

Sery Hochland Na gorąco! zostały wyróżnione tytułem DOBRA MARKA 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma, w kategorii Odkrycie Roku. Nagrody i wyróżnienia zdobywane przez produkty z oferty Hochland są potwierdzeniem ich wysokiej jakości, docenianej przez konsumentów, o czym rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska.

Czy w sprzedaży serów zauważalne jest zjawisko sezonowości?

Coraz trudniej mówić o zjawisku sezonowości w sprzedaży serów. Sery Hochland są produkowane z naturalnych składników pochodzących z naszego regionu i strefy geograficznej. Dzięki temu mają one dużo korzystniejszy wpływ na nasz organizm. Nadmiar obowiązków i brak wolnego czasu powodują, że coraz częściej zapominamy o śniadaniu. Jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny jest to posiłek dla naszego organizmu i jak bardzo szkodzimy sobie w ten sposób. Brak śniadań powoduje wzmożony głód w dalszej części dnia. W ten sposób na kolejny posiłek zjemy dużo więcej.

Co oznacza wyróżnienie Dobra Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Odkrycie Roku?

Hochland Na gorąco! zdobywa serca i podniebienia konsumentów i coraz częściej gości w ich lodówkach i na stołach! Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej innowacyjnym, rozwojowym i najbardziej rozpoznawalnym markom obecnym na polskim rynku. W ramach Programu Dobra Marka już po raz siódmy zostały przeprowadzone badania mające na celu określenie wartości, aktywności oraz rozpoznawalności poszczególnych brandów. Przedmiotem analiz, dokonanych między innymi na podstawie ogólnodostępnych źródeł, objęte zostały głównie: pozycja rynkowa poszczególnych marek i ich progres, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów i klientów. Nasza nowość Hochland Na gorąco! to propozycja dla tych, którzy w kuchni cenią wyśmienity smak i wygodę przyrządzania posiłków. Są idealne na śniadanie, jako przekąska w ciągu dnia lub na rozgrzewającą kolację. To uniwersalny, wygodny sposób na oryginalne przekąski i potrawy, które dodadzą pozytywnej energii. Od początku roku w różnych mediach (telewizja, kino, Internet, nośniki zewnętrzne, punkty sprzedaży) trwa intensywne wsparcie dla plastrów Hochland Na gorąco! Efektem tego wsparcia jest rosnące zainteresowanie produktem ze strony konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po naszą nowość na sklepowych półkach.

Co jest sekretem ich pysznego smaku?

Oczywiście ser! To absolutna podstawa, dlatego ser powinien doskonale się zapiekać, wyśmienicie smakować na ciepło i być najwyższej jakości. Taki właśnie jest Hochland „Na gorąco!”. Grube plastry sera, duża ilość dodatków i bogaty smak sprawiają, że jest to idealny produkt do przyrządzenia szybkich i smacznych dań na gorąco. Pyszne plastry dostępne są w trzech wariantach. Ser z szynką i pieczarkami to gratka dla zwolenników tradycyjnych smaków. Fanom pełnej aromatu kuchni śródziemnomorskiej przypadnie do gustu wersja z pomidorami i ziołami. Z kolei miłośnicy wyrazistych smaków pokochają pikanterię sera z salami i chili. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych, chociażby www.hochland.pl, gdzie można znaleźć sporo kulinarnych inspiracji z wykorzystaniem naszych produktów.

Jakie są przewidywania odnośnie sprzedaży tego typu produktów, czy ich sprzedaż rośnie?

Zdrowy i wygodny styl życia jest dla konsumentów coraz ważniejszy! Na fali tego trendu coraz więcej osób sięga po wygodne produkty. Umieszczenie sera i innych produktów mlecznych na wysokim miejscu Piramidy Zdrowego Żywienia pokazuje jak ważnymi są one produktami w naszej codziennej diecie i dlatego warto dbać o ich obecność w naszym jadłospisie.

Jak ważna jest jakość dla Hochland Polska?

Dbałość o jakość produktów Hochland Polska zaczyna się od surowców i opakowań jakie stosujemy, poprzez proces produkcji, magazynowania, transportu, aż do dostarczenia produktu do rąk konsumenta. Firma wykorzystuje sprawdzone surowce pozyskiwane w ramach współpracy z dostawcami, a produkcja odbywa się zgodnie z wymaganiami uznanych międzynarodowych standardów potwierdzonych certyfikatem IFS (International Food Standard) oraz certyfikatem BRC (British Retail Consortium). Certyfikaty jakościowe potwierdzają, że zakłady Hochland Polska funkcjonują w sposób gwarantujący odpowiedni poziom jakości i bezpieczeństwo produktów, nie pozwalają też zapomnieć o ciągłym doskonaleniu. Hochland Polska dba o dostarczanie klientom produktów o wysokich walorach smakowych, pozwalających komponować codzienny jadłospis w zdrowy i zbilansowany sposób.

Dziękuję za rozmowę.
Janusz Górski

Zobacz także