Wegańskie produkty do smarowania: Rosnąca konkurencja twarożków

dr hab. inż. Marlena Piekut,
prof. PW, Politechnika Warszawska
Forum Mleczarskie Handel 4/2023 (118)

opakowania produktów wegańskich

Promocja produktów wegańskich 

Promując wegańskie produkty, warto zastanowić się nad stworzeniem – oprócz wspominanych social mediów – bloga z wartościowymi, regularnie publikowanymi treściami o wegańskich produktach. Można na nim informować o korzyściach związanych z weganizmem, zamieszczać informacje o nowych produktach i przepisach kulinarnych.

Do wzrostu zainteresowania konsumentów mogą się przyczynić również degustacje w sklepach lub restauracjach. Taka forma promocji pozwoli zachęcić do nabywania wegańskich produktów także osoby niebędące weganami.

Wchodząc na rynek z wegańską żywnością, warto uczestniczyć w targach ze zdrową żywnością i zrównoważonym stylem życia. Należy koncentrować się na wartości, podkreślać korzyści, jakie przynoszą wegańskie produkty, takie jak zdrowie, dobry nastrój, dbanie o środowisko. Warto też zastanowić się nad reklamą ilościową (przy użyciu reklam w mediach społecznościowych, w Google Ads lub poprzez reklamę telewizyjną). Artykuły sponsorowane to kolejny pomysł na trafienie z żywnością wegańską do szerszego grona odbiorców, np. na blogach i w mediach społecznościowych, które są związane ze zdrowym odżywianiem.

Zaczynając przygodę z produkcją wegańskich smarowideł do pieczywa i innych produktów tego typu, warto stworzyć swoją markę, unikalną i łatwą do zapamiętania, która przyciągnie uwagę konsumentów. Działania charytatywne, wszelkie akcje i eventy, których celem jest pomoc innym, dodatkowo mogą zachęcić konsumentów do nabywania tego typu produktów.

promocja produktów wegańskich

Strona 2 z 2