Sealed Air: Folie termoformowalne zdatne do recyklingu – kolejny krok Sealed Air w kierunku gospodarki obiegowej

artykuł sponsorowany
sealed air
© sealed air

Sealed Air regularnie wprowadza na rynek nowe opakowania do żywności, które nadają się do recyklingu i pomagają producentom żywności ograniczać ich ślad środowiskowy.

Po foliach górnych typu skin i workach termokurczliwych teraz pora na folie termoformowalne.

Folie górne i dolne TM-Ply marki CRYOVAC® należącej do Sealed Air wytwarzane są z polietylenu, który nadaje się do mechanicznego recyklingu. Folie zostały dokładnie przetestowane zgodnie z protokołami Association of Plastics Recyclers (APR) and Plastics Recyclers Europe (PRE) i uzyskały klasyfikację RIC4.

Maciej Gierszewski, Business Development Manager z Sealed Air wyjaśnia: nowa formuła folii TM-Ply nie wpłynęła na ich parametry i efektywność działania. Folie pozostały mocne i odporne na rozdarcia, są bardzo elastyczne i podatne na formowanie oraz dają mocny, niezawodny zgrzew. Te właściwości oraz zdolność do recyklingu sprawiają, że folie TM-Ply przyczyniają się do zmniejszania marnowania żywności i wpisują się w cykl gospodarki o zamkniętym obiegu.

sealed air
© sealed air

Folie TM-Ply mogą być stosowane w technologiach pakowania próżniowego lub w zmodyfikowanej atmosferze. Nadają się do zamrażania, pasteryzowania i gotowania. Dostępne są w szerokiej gamie – od 65 do 400 mikronów grubości.

Wprowadzenie na rynek folii termoformowalnych zdatnych do recyklingu to kolejny etap do wywiązania się z zobowiązań podjętych przez Sealed Air do 2025 roku a dotyczących wytwarzania materiałów opakowaniowych w 100% zdatnych do recyklingu.

sealed air
© sealed air

Powiązane artykuły