1. Komunikaty
Polska

Znamy szpitale, które zwyciężyły i wygrały kąciki zabaw dla dzieci

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

Ogromne zaangażowanie i mobilizacja przyczyniły się do zwycięstwa 5 szpitali, które wzięły udział w akcji „Serenada dla dzieci” To do nich trafią, kolorowe, edukacyjne Serenadowe kąciki zabaw. Szósty kącik powstanie w szpitalu w Pasłęku dzięki wspaniałej postawie internautów oraz społeczności lokalnej.

5 lat od powstania projektu, 32 Serenadowe kąciki zabaw, tysiące uśmiechniętych dzieci i zadowolonych rodziców oraz ponad milion oddanych głosów – tak można podsumować ogólnopolską akcję „Serenada dla dzieci”.

W I etapie tegorocznej akcji, który trwał od 6 do 19 listopada Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, właściciel serowej marki Serenada, organizator akcji zachęcał do zgłaszania szpitali z całej Polski z oddziałami pediatrycznymi. Do II etapu akcji „Serenada dla dzieci" wybrane zostało 20 szpitali z całej Polski: 10, na które było najwięcej zgłoszeń oraz 10 wybrała komisja na podstawie uzasadnienia zgłoszenia. Głosowanie na wybrane placówki trwało od 1 do 17 grudnia. 5, które zdobyły największą liczbę głosów otrzyma od Spółdzielczej Mleczarni Spomlek piękne, żółto-czarne kąciki zabaw.

Z ogromną radością ogłaszamy zwycięzców akcji:

– Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku 56 617 głosów

– Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku 56 580 głosów

– Szpital Średzki Serca Jezusowego Spółka z o.o. w Środzie Wielkopolskiej 42 305 głosów

– Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach 35 608 głosów

– Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym 35 104 głosy.

– Dodatkowo chcieliśmy docenić zaangażowanie osób głosujących na Szpital Powiatowy Spółka z o. o. w Pasłęku, który zdobył imponującą liczbę 31 970 głosów plasując się zaraz za pierwszą 5 szpitali. W tym szpitalu również powstanie Serenadowy kącik zabaw – podała Aneta Mostowiec, Rzecznik Prasowy Spomlek (SM).

– Szpital Powiatowy Spółka z o. o. w Pasłęku 31 970 głosów

– Łącznie w tegorocznej akcji „Serenada dla dzieci” internauci oddali ponad 353 tysiące głosów.

Zaangażowane były szpitale, społeczność lokalna, a także ludzie z całej Polski, którzy głosowali na szpitale zgłoszone do akcji. To pokazuje, że dzieci, ich uśmiech, komfort i dobro są dla wszystkich nadrzędne. Otrzymaliśmy bardzo dużo informacji, że personel szpitali, które nie brały udziału w konkursie, wspierał ościenne placówki zdrowia. Buduje to wspaniałe relacje i pokazuje ile dobra możemy zrobić wspólnie – powiedział Paweł Gaca, Prezes mleczarni Spomlek (SM).

Akcja „Serenada dla dzieci”, która ma dedykowaną stronę internetową www.serenadadladzieci.pl odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Napisało o niej wiele gazet, mediów regionalnych, lokalnych, włączyły się szpitale umieszczając na swoich stronach internetowych i profilach społecznościowych informacje o akcji.

W szpitalach, które zwyciężyły w akcji Serenadowe kąciki zabaw będą instalowane zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z placówkami zdrowia

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania