1. Komunikaty
Polska

Polska Izba Mleka na targach Polagra

Źródło: Polska Izba Mleka
Autor: Janusz Górski
© polska izba mleka
© polska izba mleka
© polska izba mleka

W dniach 27 – 29 września 2023 r., dzięki współpracy Polskiej Izby Mleka i Międzynarodowych Targów Poznańskich, przedstawiciele firm branży mleczarskiej, nie ponosząc żadnych kosztów, uczestniczą w targach Polagra w Poznaniu. Stoisko Polskiej Izby Mleka zlokalizowane jest w hali nr 5, gdzie na niemal 200 m2 obecne są firmy takie jak TMT, Alima-Bis, Ciechanowska SM, Bartex, Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Lazur (SZGPR), Łowicz (OSM), Poland Food, Rawicz (OSM), Trade Milk, Spomlek (SM) oraz Zentis Polska.

Stoisko branży mleczarskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uwagę przyciąga między innymi live cooking, podczas którego w trakcie 3 dni wystawowych przygotowane są dania przy użyciu produktów wystawców obecnych na stoisku. Zwiedzający mają możliwość degustacji między innymi pierożków z nadzieniem z serów pleśniowych, mini serniczków z twarogu i mascarpone oraz panierowanych kuleczek ryżowo-serowych z sosem serowym, jak również wysokobiałkowych placuszków z sosem wzbogaconym odżywkami białkowymi.

Targi Polagra to największe w Polsce wydarzenie promujące żywność, technologie dla branży spożywczej, a także urządzenia i rozwiązania dla sektora HoReCa. Dzięki tego typu wydarzeniom, firmy mleczarskie mają szansę do pozyskania nowych kontraktów biznesowych, a także podtrzymania już istniejących.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania