1. Komunikaty
Polska

Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej o kryzysie i drogach wyjścia

Źródło: PIM
Autor: Janusz Górski
© pim

20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, czyli najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo – Wschodniej, od dwóch dekad stwarza możliwość wymiany poglądów między największymi przedstawicielami sektora, już po raz trzeci, odbędzie się w sercu województwa podlaskiego – Białymstoku. Podczas konferencji, która odbędzie się w terminie 20-21 września 2023 zostaną przeprowadzone kluczowe rozmowy dotyczące rozwoju sektora mleczarskiego oraz kierunków zmian w sektorze związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz zmian w obszarze oczekiwań klienta. Podczas debat poruszone zostaną najważniejsze tematy z zakresu utrzymania produkcji mleka w Polsce i Europie.

Tematyka tegorocznego Forum będzie również oscylowała wokół kryzysu w branży mleczarskiej. Eksperci w ramach prezentacji, paneli dyskusyjnych oraz rozmów kuluarowych przybliżą kwestie dotyczące branży mleczarskiej, które wzbudzają ogromne emocje.

W dyskusji podczas 20. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej weźmie czynny udział Europejski Komisarz ds. rolnictwa – Janusz Wojciechowski. Obecność reprezentanta Komisji Europejskiej oferuje możliwość poznania sektora mleczarskiego z perspektywy Unijnej. Ponadto podobnie jak w poprzednich edycjach swój udział zapowiedziało wielu ekspertów branży mleczarskiej zarówno z Polski, Unii Europejskiej jak i krajów trzecich. 

– Sektor mleczarski przeżywa poważny kryzys i wyzwania przed jakimi dziś stoimy są ogromne – mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum. – Dyskusja, jaką prowadzić będziemy w gronie ekspertów z całego świata przybliżyć nas ma do rozwiązań tego kryzysu. Pozwoli też zrewidować nasze spojrzenie na sektor mleczarski jutra. W którą stronę podążać, jakie mechanizmy stosować na przyszłość, aby unikać tak poważnych kryzysów, w jakim obecnie się znaleźliśmy. 

Łącząc niezwykle silny walor merytoryczny Forum z możliwością pokazania tego, co najpiękniejsze w województwie podlaskim, jesteśmy przekonani, że Konferencja będzie jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży mleczarskiej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji sektora mleczarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Więcej informacji o Forum dostępnych na stronie www.forum-mleczarskie.org

Warte przeczytania