1. Komunikaty
Polska

Kuchnia: Lactima, serowe hity na karnawał

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Monika Czaplicka

Dzięki nieskończonym możliwościom zastosowań sery topione Lactima są elementem wielu dań i częstym towarzyszem spotkań. Oferta Lactima zawiera wiele hitowych produktów, które espresowo pomogą urozmaicić każde menu.

Jednym z nich jest  z pewnością Fondue, dip serowy. To super szybki pomysł na oryginalną, karnawałową przekąskę! Wyjątkowe doznania smakowe zapewniają bazowe składniki produktu, roztopiony, gorący ser i białe wino. Wystarczy podgrzać zawartość i jemy ciepłe fondue, maczając kawałki pieczywa, mięs lub warzyw pokrojonych w słupki.

Dipy serowe Lactima dostępne w wielu wariantach smakowych – z jalapeno, guacamole, tzatziki, będą wspaniałym dodatkiem do wszelkich chrupkich przekąsek. Najlepiej smakują w połączeniu z nachos, chipsami, krakersami. Mogą być ciekawym dodatkiem do kanapek, placków tortillii, warzyw czy mięs. 

Sery topione w plasterkach można wykorzystać do przygotowania wytrawnych mini kanapek, kultowych tostów, wykonać roladki z dowolnie skomponowanymi dodatkami lub wypiec gorącą kołderkę na daniach prosto z piekarnika.

Dysponując krakersami i owocami, w chwilę można przygotować prostą przekąskę z serkiem twarogowym Haga. Już sama forma podania produktu w połączeniu z klasycznym, śmietankowym smakiem serka to idealny duet do roli -  przekąska na raz.

Lactima nie zapomina również o konsumentach, którzy nie tolerują laktozy, a nie chcą rezygnować z nabiału i jego odżywczych wartości nawet przy takich okazjach. Serek do smarowania bez laktozy w kubku  Lactima będzie doskonałą serową bazą do przyrządzenia tortilii czy kremowej zupy serowej.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania