1. Komunikaty
Polska

Rekordowa Polagra Mlekovity: 18 Złotych Medali, Złoty Akant i 11 Znaków PDŻ

Źródło: Grupa Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Podczas międzynarodowych targów Polagra 2022 Mlekovita pobiła swój własny rekord zdobytych nagród. Aż 18 produktów i linii produktowych zostało nagrodzonych Złotym Medalem MTP, a stoisko statuetką Złotego Akanta. Podczas wieczornej Gali Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita odebrał też 11 znaków Poznaj Dobrą Żywność. To oznacza, że w roku jubileuszu 30-lecia marki Mlekovita z poznańskich targów wróci łącznie z 30 nagrodami.

Złoty Medal Grupy MTP jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce nagrodą o ponad 40-letniej tradycji. Przyznawana jest produktom najbardziej innowacyjnym, nowoczesnym, o najwyższej jakości, przygotowywanym z myślą o potrzebach i oczekiwaniach nawet najbardziej wymagających konsumentów. Do konkursu o Złoty Medal każdego roku zgłaszane są setki produktów i usług, ale tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje grona ekspertów, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to zaszczytne wyróżnienie w sumie 21 produktom i liniom produktowym targów Polagra – Salon Food, z których niemal wszystkie zdobyły wyroby marki Mlekovita, obchodzącej w 2022 roku Jubileusz 30-lecia. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 18 produktów i linii produktowych:

1)      linia jogurtów Polskich 1 kg: naturalny, truskawkowy, karmelowy;

2)      linia koncentratów białek serwatkowych WPC 80 Super Body Active 700 g: naturalny, truskawkowy, bananowy, czekoladowy;

3)      masło Polskie ekstra 82% tłuszczu 200 g;

4)      mleko zagęszczone słodzone Wypasione 150 g: klasyczne i kakaowe;

5)      Polski mix tłuszczowy do smarowania 68% tłuszczu 200 g;

6)      ser Favita do grillowania i sałatek 200 g;

7)      ser Favita sałatkowo-kanapkowy bez laktozy 270 g;

8)      śmietana termizowana Polska 18% w tubie 240 g;

9)      śmietanka UHT bez laktozy 30% tłuszczu 330 ml;

10)  twaróg sernikowy premium 18% Na Polski Stół 1 kg;

11)  linia serów Favita w plastrach 150 g: ze szpinakiem i czosnkiem, z chrzanem i koperkiem, z papryką;

12)  linia batoników twarogowych MiaMu w polewie o smaku toffi 40 g: waniliowy, truskawkowy;

13)  linia napojów mleczno-kawowych 330 ml: Wypasione cappuccino, Wypasione caffe latte;

14)  linia jogurtów typu islandzkiego Super Body Active skyr 500 g: naturalny,  truskawkowy, brzoskwinia z marakują;

15)  masło Polskie śmietankowe 60% tłuszczu 200 g;

16)  masło klarowane 500 g;

17)  linia serów topionych w kostce 140 g (8 x 17,5g): kremowy, z szynką, z papryką;

18)  linia serów bez laktozy w plastrach 150 g: Gouda bez laktozy, Sokół bez laktozy, Lavalti bez laktozy.

– Cieszymy się, że wśród nagradzanych produktów innowacyjnych o najwyższej jakości od lat królują produkty Mlekovity. Złote Medale MTP wskazują klientom i konsumentom najlepsze produkty, a nam dają satysfakcję, bo doceniany jest nasz wysiłek wkładany w rozwój asortymentu, nowe wyroby i smaki. W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania konsumentów regularnie rozwijamy nasz asortyment, rozszerzając go o kolejne nowości – w tym wiele innowacyjnych produktów. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i wymagający, dlatego musimy nadążać za aktualnymi trendami. A że nam się to udaje, doskonale potwierdzają przyznane Złote Medale dla aż 18 produktów i linii produktowych – mówi Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Poza Złotymi Medalami Mlekovitę uhonorowano również Złotym Akantem (Acanthus Aureus). Nagrody te przyznawane są podczas targów Polagra za stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy.

Pierwszy dzień targów zwieńczyło uroczyste wręczenie znaków Poznaj Dobrą Żywność (PDŻ). Podczas wieczornej gali wręczone zostały wyróżnienia dla produktów, które uzyskały znak PDŻ w latach 2020-2022. Jest on przyznawany tylko wyrobom, które spełniają kryteria opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński odebrał 11 znaków Poznaj Dobrą Żywność dla produktów marki Mlekovita:

-        mleka Wypasionego UHT 2,0% i 3,2% tł.,

-        mleka Wypasionego truskawkowego i waniliowego 200 ml,

-        Wypasionego mleka waniliowego UHT 200 ml

-        serów w plastrach: Gouda (150 g, 500 g), Tylżyckiego (150 g), Morskiego (150 g, 500 g),

-        serów twarogowych z oddziału w Trzebownisku: tłustego, półtłustego, chudego,

-        serka twarogowego ziarnistego.

Polagra to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej w Polsce, jedno z kluczowych wydarzeń branży spożywczej i HoReCa. Tegoroczna edycja odbywa się od 26 do 28 września. Mlekovitę można znaleźć na stoisku nr 34 w pawilonie nr 5.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania