1. Komunikaty
Polska

Hochland zaprasza na Święto Chleba i Sera

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

Święto Chleba i Sera to jedna z największych imprez odbywających się w podpoznańskiej gminie Kaźmierz. Jej organizatorami są Urząd Gminy w Kaźmierzu oraz Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, a głównym sponsorem firma Hochland. W tym roku festyn odbędzie się 27 sierpnia, czyli w ostatnią sobotę wakacji. 

Kaźmierskie Święto Chleba i Sera to już tradycja dla mieszkańców – czas dla rodzin na wspólny relaks i wiele fantastycznych aktywności. Wydarzenie od lat promuje także piękną kulturę ludową. To zawsze dzień pełen wrażeń dla lokalnej społeczności i gości, którzy odwiedzą podpoznańską gminę Kaźmierz.

Impreza rozpocznie się już dzień wcześniej, czyli w piątek 26 sierpnia, kinem plenerowym w Parku Pałacowym. W sobotę zaś przeniesie się na boisko sportowe, gdzie od godz. 10.00 ruszy Sztafeta Rowerowa Hochland. Po sztafecie obowiązkowo poczęstunek (grochówka!), a potem mnóstwo rozmaitych atrakcji.

Na dzieci czekać będą m. in. dmuchańce, szczudlarz, baloniarz, gry i zabawy, dorośli zaś będą mogli wziąć udział w zawodach spławikowo-gruntowych o Puchar Wójta Gminy Kaźmierz. Stoisko Eko Hochland zaoferuje edukacyjne zajęcia i grę plenerową dla rodzin (promowanie ekologicznych postaw), zaś na stoisku Tu Jest Pysznie! będzie prowadzone doradztwo zawodowe oraz rekrutacja na wybrane stanowiska w grupie Hochland. Nie zabraknie oczywiście degustacji dań na bazie serków Hochland w formie BBQ party, Kuchni z Sercem i Mini Deserków.

– Jak co roku nie może nas zabraknąć na festynie organizowanym w Kaźmierzu. To przecież tam mieści się nasz zakład produkujący ulubione serki Polaków: sery żółte i kremowe, a Hochland jest stabilnym pracodawcą dla mieszkańców miasteczka i okolic. Ponadto cenimy lokalne inicjatywy przygotowywane z myślą o całych rodzinach i promujące lokalną ludową kulturę – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska.

W drugiej części dnia przewidziano część artystyczną, w tym występy zespołów „Kapela zza Winkla” oraz „Take Funk”. Nie zabraknie również uwielbianego balonu Almette! Wieczorem dla zgromadzonych zaśpiewają „Łzy”, a cały festyn zakończy dyskoteka (do późnych godzin nocnych) z DJ Jeremim.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania