1. Komunikaty
Polska

Przejęcie w sektorze kontroli integralności

Źródło: Bactoforce
Autor: Janusz Górski
© bactoforce

Bactoforce, europejski lider na rynku kontroli integralności w sektorze płynnej żywności, łączy siły z QLIP, holenderskim specjalistą w zakresie zapewniania i kontroli jakości w branży mleczarskiej. Przejęcie stanowi ważny strategiczny kamień milowy dla QLIP w rozszerzaniu portfolio usług i zasięgu geograficznego w Europie, jednocześnie wzmacniając Bactoforce w dalszym rozwoju.

1 marca 2022 r. spółka matka QLIP, MLZ Holding, nabyła większość udziałów w Bactoforce International A/S i tym samym robi krok naprzód w tworzeniu firmy TIC (Testing, inspection, Certification) dedykowanej do obsługi przemysłu płynnej żywności w Europie i nie tylko. Obie firmy, mające zarówno swoje pochodzenie, jak i główną działalność w sektorze mleczarskim, mają wspólne ważne cechy, a jednocześnie mają swoje unikalne mocne strony. To połączenie jest idealnym dopasowaniem i mocnym fundamentem dla przyszłych ambicji obu firm, a także oczekuje się, że w nadchodzących latach mogą zostać zrealizowane znaczące synergie strategiczne.

Cyfryzacja, zastosowanie technologii cyfrowych i oparte na danych informacje dla klientów stają się coraz ważniejsze. Jako dostawca usług TIC w przemyśle spożywczym QLIP w ciągu ostatnich 10 lat zbudował silne kompetencje informatyczne w oparciu o swoją obecną rolę w łańcuchu dostaw w holenderskim przemyśle mleczarskim i może wykorzystać te kompetencje, aby wprowadzić Bactoforce o kilka kroków naprzód w tej cyfrowej podróży.

Bactoforce w ciągu ostatnich 25 lat zbudował szerokie portfolio klientów w europejskim sektorze płynnej żywności. Cel strategiczny koncentruje się na ciągłym wzroście i ekspansji rynkowej, a z perspektywy QLIP ta obecność na rynku stanie się ważnym krokiem w kierunku zwiększenia zasięgu geograficznego. Działalność operacyjna będzie kontynuowana pod istniejącymi organizacjami, nazwą i brandingiem.

Jan Bobbink, CEO w QLIP & MLZ Holding skomentował: – Bactoforce doskonale pasuje do strategii QLIP. Bactoforce to wyjątkowa, wiodąca na rynku firma w zakresie kontroli integralności, która wzmacnia usługi kontrolne QLIP i rozszerza zakres naszej działalności w Europie. Bactoforce i QLIP są niezależnymi dostawcami usług, idealnym połączeniem wspierania klientóww sektorze przetwórstwa płynnej żywności, wzapewnianiu i wzmacnianiu kontroli jakości oraz zapobieganiu zagrożeniom bezpieczeństwa żywności.

Nils Jacob Haaning, CEO w Bactoforce dodał – Dołączając do organizacji QLIP, Bactoforce staje się częścią silnej finansowo, kompetentnej i ambitnej firmy TIC, mającej korzenie w tej samej branży co my. Widzę w tym szansę na rozwój koncepcji biznesowej i działań z korzyścią dla naszych klientów, a jednocześnie zapewniamy naszym pracownikom nowe, ekscytujące perspektywy. Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju firmy we współpracy z QLIP.

Warte przeczytania