1. Komunikaty
Polska

Nowy kontrakt SIG z Arla Foods

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© arla foods

Umowa pomiędzy dostawcą nabiału, firmą Arla Foods w Arabii Saudyjskiej a firmą SIG, przewiduje dostarczenie maszyny do napełniania CFA 812 do produktów o długiej żywotności. Instalacja technologii SIG zapewni firmie Arla znaczącą elastyczność w zakresie doboru formatu, objętości, produktu i konstrukcji, a także dużą szybkość procesu produkcyjnego.

Oddział firmy Arla Foods w Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy wyprodukuje swoje wyroby w aseptycznych opakowaniach kartonowych. 

Napełniarka CFA 812 firmy SIG zapewni dużą elastyczność i wydajność 12 tys. opakowań combibloc i combifit na godzinę, w objętościach od 500 do 1000 ml. W przyszłości istnieje również możliwość unowocześnienia napełniarki do opakowań kartonowych combistyle. 

Dzięki CFA 812 firmy SIG zmiana objętości może być dokonana w ciągu zaledwie dwóch minut.

Dzięki technologii elastycznego napełniania żywności firmy SIG, Arla początkowo rozszerzy swoje lokalne portfolio w regionie Bliskiego Wschodu o 22 produkty w kartonach combifitMidi o pojemności 500 ml i 1000 ml. Wśród produktów Arla znajdą się bita śmietana, sos pomidorowy, beszamelowy, cytrynowy, cztery sosy serowe, grzybowe i curry, a także różnorodne zupy.

– Zawsze szukamy nowych i innowacyjnych sposobów ulepszania naszej oferty produktów. Wybór aseptycznych opakowań kartonowych firmy SIG gwarantuje, że wyróżniamy się na półce i zapewniamy naszym konsumentom z regionu MENA bardzo wygodne, atrakcyjne i zrównoważone rozwiązania opakowaniowe – skomentował Henrik Lilballe Hansen, Wiceprezes, Dyrektor Zarządzający Arla Foods, KSA.

Arla Foods podjęła decyzję o wyborze dostawcy zwracając uwagę zarówno na technologię napełniania jak i opakowania. Kartony SIG dostarczane są klientom w postaci płaskich rękawów z już zamkniętym długim bokiem. Zamknięte od dołu podczas procesu napełniania, produkty są umieszczane w opakowaniu otwieranym od góry i zgrzewane ultradźwiękowo powyżej poziomu napełnienia, a nie przez produkt. Zapobiega to uwięzieniu kawałków jedzenia w uszczelnionym szwie i powodowaniu wycieków lub zanieczyszczenia.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania