1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Produkty wysokobiałkowe wśród topowych trendów w nabiale

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© arhelan

Zapytaliśmy Agnieszkę Onacik, Dyrektora Handlowego w sieci Arhelan jakie nowe trendy produktowe okazały się strzałem w dziesiątkę w minionym roku w sieci Arhelan? Które produkty i marki szczególnie zyskały akceptację klientów? – Nowym trendem w towarach nabiałowych są niewątpliwie produkty proteinowe. Obecnie jest to najlepiej rozwijająca się kategoria. Produkty wysokobiałkowe są uznawane przez wielu konsumentów za prozdrowotne, odżywcze, jakościowe i niskokaloryczne.

– Są one doskonałym dodatkiem do diety dla osób aktywnych fizycznie, jak również dla osób, które dążą do utrzymania zdrowej wagi. Na szczególną uwagę w sprzedaży naszej sieci zasługują serki wiejskie o wysokiej zawartości białka OSM Piątnica oraz linia produktów Skyr z OSM Piątnica. To absolutni pionierzy i liderzy kategorii, którzy zyskali akceptację również naszych klientów.

Jakie są zagrożenia dla kategorii nabiałowych w 2024 r.? Czy są nimi produkty wegańskie i czy zwiększają one swoją sprzedaż kosztem nabiału?

– Produkty wegańskie nie są zagrożeniem, a raczej możliwością zwiększenia udziału kategorii. Dzisiaj również nasi klienci poszukują innowacji i różnorodności. Produkty roślinne są lubiane nie tylko przez wegan i wegetarian – coraz więcej osób sięga po takie wyroby, choćby z ciekawości czy z chęci urozmaicenia diety. To ważny trend, którego silniejszy rozwój jest dopiero przed nami. Bez wątpienia przyczynia się do tego coraz większa dostępność produktów roślinnych, jak również fakt, że współczesny konsument jest coraz bardziej wyedukowany w kwestiach żywieniowych, bardziej świadomy wartości odżywczych tych produktów, ich wpływu na zdrowie i samopoczucie. Ponadto coraz więcej konsumentów, chce kupować produkty pochodzenia roślinnego nie tylko ze względu na własne zdrowie, ale również ze względu na ekologię – dodała Agnieszka Onacik, Dyrektor Handlowy w sieci Arhelan.

Warte przeczytania