1. Aktualności
  2. Świat
Szwajcaria

SIG otworzył nowe Centrum Rozwoju Opakowań w Europie

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

SIG świętuje oficjalne otwarcie Centrum Rozwoju Opakowań o wartości 10 mln euro, zbudowane na terenie zakładów opakowaniowych firmy w Linnich w Niemczech. Centrum przyspieszy rozwój nowych i najbardziej zrównoważonych opakowań oraz zaoferuje klientom SIG wartość dodaną.

Nowe centrum charakteryzuje się najnowocześniejszą technologią wytłaczania i wykańczania, w połączeniu z zaawansowanymi systemami pomiaru jakości i sprzętem testującym. Znacząco zwiększy przetwarzalność opakowań w produkcji seryjnej, walidację systemu i możliwości dla przyszłych technologii cyfrowych.

W miarę wzrostu zapotrzebowania na bardziej zrównoważone opcje opakowań nowe Centrum Rozwoju Opakowań przyspieszy rozwój innowacyjnych formatów i materiałów opakowaniowych, aby jeszcze bardziej umocnić wiodącą pozycję firmy SIG w zakresie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Jest zbudowany według najnowszych i najbardziej efektywnych standardów energetycznych.

Marcel Schopen, Kierownik Działu Testów Terenowych, Prototypów i Zakładów Pilotażowych w SIG powiedział: – W dzisiejszym szybko rozwijającym się przemyśle spożywczym i napojów potrzeba bycia o krok do przodu w opracowywaniu nowych produktów jest kluczowa i dotyczy również opakowania produktu. Nasze wysokiej klasy Centrum Rozwoju Opakowań będzie wspierać naszych klientów szybciej, oferując kompletne, kompleksowe rozwiązania. Będziemy mogli jeszcze szybciej i efektywniej opracowywać i walidować nowe rozwiązania w zakresie opakowań oraz innowacyjne materiały opakowaniowe. Razem z naszymi urządzeniami do współtworzenia i testowania produktów spożywczych i napojów, możemy produkować rękawy kartonowe, napełniać produkty zgodnie z przepisami dotyczącymi higieny żywności i pakować je na paletach – od początku do końca działając jak minifabryki opakowań i żywności i napojów.

Gavin Steiner, Dyrektor ds. Technologii w SIG dodał: – Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego nowego Centrum Rozwoju Opakowań. Doskonale uzupełnia nasze istniejące obiekty i zwiększa naszą zdolność do dostarczania przełomowych rozwiązań i przyspieszania tempa wprowadzania produktów na rynek. Nasze partnerstwa z klientami zostaną wzmocnione, a obsługa klienta nie będzie miała sobie równych. Dzięki innowacjom w zakresie opakowań, które opracowujemy na miejscu, wyznaczamy kierunek przyszłego rozwoju firmy SIG w Europie i poza nią.

Warte przeczytania